Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Marcin Jabłoński zostanie nowym radnym powiatowym!

Ostrowiecki przedsiębiorca Marcin Jabłoński potwierdził, że przyjmie mandat radnego i zasiądzie w Radzie Powiatu Ostrowieckiego. – To nie była prosta decyzja, zwłaszcza, że wiązała się ze smutnymi okolicznościami. Przyszedł jednak czas aby ją podjąć, tym bardziej, że pismo wystosował do mnie Komisarz Wyborczy z Kielc – powiedział nam w rozmowie telefonicznej Marcin Jabłoński.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Marcin Jabłoński to przedsiębiorca, który od lat związany jest z ostrowieckim Cechem Rzemieślników i Przedsiębiorców. Jest współwłaścicielem firmy z 25-letnim doświadczeniem, Drogowiec S.C. A Jabłoński, M. Jabłoński, która specjalizuje się w zakresie robót drogowych, brukarskich oraz ziemnych.

Ostrowczanin ukończył Liceum Ogólnokształcące nr III w Ostrowcu Św., a także studia ekonomiczne. W tajniki branży budowlanej wprowadził go jego ojciec, Adolf Jabłoński, który w 1984 roku rozpoczął własną działalność gospodarczą. Bakcyla budowlanego połknął także jego syn. Dziś „Drogowiec” cieszy się renomą nie tylko na terenie powiatu ostrowieckiego, ale i województwa świętokrzyskiego.

Podczas wyborów samorządowych w 2018 roku Marcin Jabłoński startował z Komitetu Wyborczego Samorządność i Przedsiębiorczość. Zaufało mu 276 osób, co dawało mu drugi wynik na liście nr 2 z okręgu nr 2: Osiedle Sienkiewiczowskie, Spółdzielców, Trójkąt, Śródmieście, Częstocice, Hutnicze, Kamienna Złota Jesień, Ogrody, Stawki, Koszary, Rosochy, Denków.

Najwięcej głosów oddano wówczas na Roberta Minkinę, który w radzie powiatu ostrowieckiego pozostał kandydatem niezależnym. Niestety honorowy starszy Cechu zmarł niespodziewanie w nocy z 1 na 2 czerwca. Tym samym jego mandat wygasł. 

Na podstawie art. 387 &1  Ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks Wyborczy, Komisarz Wyborczy, Komisarz Wyborczy w takiej sytuacji postanawia o wstąpieniu na miejsce radnego, wobec którego stwierdzono wygaśnięcie mandatu, kandydata z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów. 

Kandydat może zrzec się pierwszeństwa do obsadzenia mandatu na rzecz kandydata z tej samej listy, który uzyskał kolejno największą liczbę głosów.   

– To nie była prosta decyzja, zwłaszcza, że wiązała się ze smutnymi okolicznościami śmierci mojego wieloletniego znajomego – Roberta Minkiny. Przyszedł jednak czas na decyzję.  Oczekują jej ode mnie osoby, które oddały na mnie głos.  Tym bardziej, że pismo wystosował do mnie także Komisarz Wyborczy z Kielc. Jako radny, a jednocześnie lokalny przedsiębiorca będą najlepiej jak potrafię, reprezentował mieszkańców powiatu ostrowieckiego  – zapewnił w rozmowie telefonicznej Marcin Jabłoński.

Zaprzysiężenie radnego może nastąpić na najbliższej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Czy w ćmielowskiej spółdzielni mieszkaniowej panuje „zmowa milczenia”?

FAKTY

Rządowe promesy trafiły do samorządów lokalnych! Prezydent Ostrowca Św. pominięty przy rozdaniu grantów!

FAKTY

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził rezerwat Krzemionki! Mówił m.in. o Funduszu Inwestycji Samorządowych!

FAKTY

To był akt barbarzyństwa! Miliony pszczół pozbawiono domów!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this