Znajdź nas na

FAKTY

Marcin Jabłoński zostanie nowym radnym powiatowym!

Ostrowiecki przedsiębiorca Marcin Jabłoński potwierdził, że przyjmie mandat radnego i zasiądzie w Radzie Powiatu Ostrowieckiego. – To nie była prosta decyzja, zwłaszcza, że wiązała się ze smutnymi okolicznościami. Przyszedł jednak czas aby ją podjąć, tym bardziej, że pismo wystosował do mnie Komisarz Wyborczy z Kielc – powiedział nam w rozmowie telefonicznej Marcin Jabłoński.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Marcin Jabłoński to przedsiębiorca, który od lat związany jest z ostrowieckim Cechem Rzemieślników i Przedsiębiorców. Jest współwłaścicielem firmy z 25-letnim doświadczeniem, Drogowiec S.C. A Jabłoński, M. Jabłoński, która specjalizuje się w zakresie robót drogowych, brukarskich oraz ziemnych.

Ostrowczanin ukończył Liceum Ogólnokształcące nr III w Ostrowcu Św., a także studia ekonomiczne. W tajniki branży budowlanej wprowadził go jego ojciec, Adolf Jabłoński, który w 1984 roku rozpoczął własną działalność gospodarczą. Bakcyla budowlanego połknął także jego syn. Dziś „Drogowiec” cieszy się renomą nie tylko na terenie powiatu ostrowieckiego, ale i województwa świętokrzyskiego.

Podczas wyborów samorządowych w 2018 roku Marcin Jabłoński startował z Komitetu Wyborczego Samorządność i Przedsiębiorczość. Zaufało mu 276 osób, co dawało mu drugi wynik na liście nr 2 z okręgu nr 2: Osiedle Sienkiewiczowskie, Spółdzielców, Trójkąt, Śródmieście, Częstocice, Hutnicze, Kamienna Złota Jesień, Ogrody, Stawki, Koszary, Rosochy, Denków.

Najwięcej głosów oddano wówczas na Roberta Minkinę, który w radzie powiatu ostrowieckiego pozostał kandydatem niezależnym. Niestety honorowy starszy Cechu zmarł niespodziewanie w nocy z 1 na 2 czerwca. Tym samym jego mandat wygasł. 

Na podstawie art. 387 &1  Ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks Wyborczy, Komisarz Wyborczy, Komisarz Wyborczy w takiej sytuacji postanawia o wstąpieniu na miejsce radnego, wobec którego stwierdzono wygaśnięcie mandatu, kandydata z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów. 

Kandydat może zrzec się pierwszeństwa do obsadzenia mandatu na rzecz kandydata z tej samej listy, który uzyskał kolejno największą liczbę głosów.   

– To nie była prosta decyzja, zwłaszcza, że wiązała się ze smutnymi okolicznościami śmierci mojego wieloletniego znajomego – Roberta Minkiny. Przyszedł jednak czas na decyzję.  Oczekują jej ode mnie osoby, które oddały na mnie głos.  Tym bardziej, że pismo wystosował do mnie także Komisarz Wyborczy z Kielc. Jako radny, a jednocześnie lokalny przedsiębiorca będą najlepiej jak potrafię, reprezentował mieszkańców powiatu ostrowieckiego  – zapewnił w rozmowie telefonicznej Marcin Jabłoński.

Zaprzysiężenie radnego może nastąpić na najbliższej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this