Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Matematyka to królowa nauk! Nie po drodze miał z nią mieszkaniec Bodzechowa!

O tym, że matematyka to królowa nauk przekonał się 46-letni mieszkaniec Bodzechowa. Niestety był z nią chyba na bakier, bo w swoich wyliczeniach, próbując okraść towar z jednego z ostrowieckich marketów pomylił się o 6 zł. Zamiast wykroczenia usłyszał zarzut kradzieży. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie ilustracyjne

Do zdarzenia doszło we wtorek, 27 sierpnia. Przed godziną 13.00 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednego z hipermarketów w mieście ochrona ujęła mężczyznę, podejrzewanego o kradzież. Na miejsce skierowani zostali mundurowi z ostrowieckiej komendy.

W trakcie czynności ustalili, że przekazany im przez ochronę 46-latek dopuścił się kradzieży różnego rodzaju artykułów. Mężczyzna działał w sposób wyrachowany, chodząc po sklepie, za pomocą kalkulatora „skrupulatnie” podliczał wartość towaru, który zamierzał ukraść tak, aby nie przekroczyła ona 500 złotych, co kwalifikowane byłoby jako wykroczenie. Jak się jednak okazało 46-latek pomylił się w swoich rachunkach.

Po ujęciu go przez ochronę i podliczeniu skradzionych przez mężczyznę rzeczy okazało się, że ich wartość wyniosła nieco ponad 506 zł i przekroczyła tak istotną dla niego 46-latka granicę. Mieszkaniec gminy Bodzechów wczoraj usłyszał zarzut kradzieży. Teraz grozi mu nawet do5-letnie pozbawienie wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Zarobki wicedyrektora biblioteki większe niż dyrektora! W Ostrowcu Św. to możliwe! Ile „kosztuje” kultura?

FAKTY

UOKiK: 115 mln zł kary dla Biedronki!

FAKTY

619 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, 8 na terenie województwa świętokrzyskiego! Wśród zakażonych nastolatka z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Służby ratunkowe postawione na nogi przez… wybuch pojemnika z pianką montażową!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this