Znajdź nas na

FAKTY

Miał ponad 3 promile! Wjechał betonowe ogrodzenie w Dołach Biskupich!

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 53-latek, który pojazdem marki Volkswagen spowodował kolizję drogową, uderzając w betonowe ogrodzenie w Dołach Biskupich. Teraz mieszkaniec gminy Kunów ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu kara do lat 2 pozbawienia wolności i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Swoje prawo jazdy na trzy miesiące stracił również 19-letni mieszkaniec gminy Bodzechów, który przez Nietulisko Duże pędził motocyklem marki Kawasaki o 69 km/h za szybko.

Źródło: Adobe Stock

Wczoraj (13 września) około godziny 08.30 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał informację o kolizji drogowej. Z przekazanych informacji wynikało, że do zdarzenia doszło w miejscowości Doły Biskupie w gminie Kunów. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z ostrowieckiej drogówki. Podczas interwencji mundurowi ustalili, że 53-letni kierowca pojazdu marki Volkswagen uderzył w betonowy mur posesji. Jak się okazało mieszkaniec gminy Kunów wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością, ponieważ wsiadł za kierownicę swojego auta mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Według Kodeksu Karnego za jazdę w stanie nietrzeźwości 53-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Tego samego dnia  policjanci z Wydziału Ruchu ostrowieckiej komendy zatrzymali prawo jazdy 19-latkowi. Mieszkaniec gminy Bodzechów w miejscowości Nietulisko Duże, również w gminie Kunów,  rozpędził swój motocykl marki Kawasaki do 109 km/h, przekraczając przepisową  prędkości o 69 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym i stracił swoje prawo jazdy na 3 miesiące.

Przypominamy, że policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymuje prawo jazdy i przesyła je do właściwego organu, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument. Za pierwszym razem „odpoczynek” od pojazdu trwa 3 miesiące. Jeśli w tym czasie kierowca będzie prowadził pojazd, okres ten przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego przystąpienia do egzaminu. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this