Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Mieszkańcy dużej części gminy Bałtów pozbawieni prądu!

Ze względu na intensywne opady śniegu mieszkańcy niektórych z miejscowości w gminie Bałtów (Skarbka, Okół, Michałów, Lemierze, Ulów, Wólka Bałtowska) od piątku (1 kwietnia) pozostają bez prądu. Przyczyną – intensywne opady śniegu. – Podjąłem działania w celu wsparcia sił PGE pracownikami gminy i druhami OSP, którzy ruszą w teren udrażniać linie energetyczne, aby przywrócić jak najszybciej energię elektryczną. O przewidywanym terminie przywrócenia będę informował w miarę posiadanej wiedzy – wyjaśnia Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.

Źródło: Ochotnicza Straż Pożarna w Bałtowie

Zimowa pogoda „spłatała figla” nie tylko kierowcom. Z problemami, związanymi z intensywnymi opadami śniegu borykają się również mieszkańcy dużej części gminy Bałtów.  Od piątku są odcięci od prądu. Do awarii mogło dojść na terenie wąwozów. Gałęzie drzew pochylając się pod wpływem śniegu mogły uszkodzić linie energetyczne. Dziś na terenie gminy pojawili się pracownicy spółki, którzy szukają źródeł awarii i uszkodzeń linii. 

– Wspierają ich strażacy ochotnice ze Skarbki i Bałtowa, a także pracownicy urzędu gminy. Trwają prace zmierzające do przywrócenia energii elektrycznej. Piece na pelet, ekogroszek bez prądu nie będą działać. Ludzie nie mają ogrzewania. W Skarbce i częściowo w Pętkowicach są przydomowe przepompownie ścieków. Zapewniliśmy mieszkańcom agregaty, aby był dopływ wody.  Woda wpływa, ale nie ma odpływu. Mam nadzieję, że pracownicy PGE szybko odnajdą źródła awarii – podsumowuje wójt.   

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this