Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkańcy gminy Kunów mogą już korzystać z windy w urzędzie!

Tuż przed nowym rokiem w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie uruchomiona została winda. To ułatwienie, na które od lat czekali mieszkańcy gminy i petenci tutejszego urzędu. Jak podkreśla burmistrz Lech Łodej, gmina Kunów stara się systematycznie likwidować bariery architektoniczne, a także ułatwiać życie osobom z niepełnosprawnościami, problemami w poruszaniu się, czy osobom starszym.

Winda w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie służy już mieszkańcom gminy Kunów i interesantom urzędu fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowe

Koszt inwestycji to ok. 500 000 zł.  150 000 zł pochodzi z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), pozostałe środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 

– Mamy już stosowne pozwolenia na użytkowanie windy. Od 30 grudnia 2021 roku mieszkańcy i petenci, którzy przychodzą na naszego urzędu mogą z tej windy korzystać. To jest wielkie udogodnienie dla osób z niepełnosprawnością, a także dla osób starszych, które mają problemy z poruszaniem się po schodach. Na parterze zaaranżowaliśmy także pomieszczenie, w którym znajdzie się biuro podawcze. Pracujący tam urzędnicy będą pomagać naszym interesantom, odbierać od nich dokumenty, służyć radą – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Przy windzie stoi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie, po prawej: Artur Kowalik, właściciel Firmy Usługowo-Budowlanej z Ostrowca Św., Aneta Szloser-Tyczyńska, Sekretarz Miasta i Gminy Kunów, a także Danuta Fijas, Skarbnik Miasta i Gminy w Kunowie
fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Na parterze budynku powstała także łazienka przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

– To pierwsza winda w historii Kunowa. Wreszcie dogoniliśmy XXI wiek. To też duma i satysfakcja, że to nasze dzieło. Jest też podjazd  dla osób niepełnosprawnych do bankomatu i do wejścia od ulicy Warszawskiej. Dogodne dojście do nowo wybudowanej windy znajduje się także z drugiej strony budynku – przypomina burmistrz.

Podkreśla, że odkąd objął urząd burmistrza, otrzymywał sygnały od mieszkańców gminy,  a także interesantów, odwiedzających urząd, że przydałaby się winda. Sam zauważał, że zwłaszcza tym starszym mieszkańcom, poruszanie się po schodach, sprawia trudność. 

– Dlatego tym bardziej czuję dumę i satysfakcję, że tym osobom możemy pomóc, a teraz z uśmiechem będę mógł spojrzeć im w oczy – podsumowuje burmistrz.  


Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this