Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkańcy Skarbki Dolnej i Pętkowic zyskają drogi w nowym standardzie!

Po ponad 40 latach mieszkańcy kolejnych dwóch miejscowości w gminie Bałtów doczekają się dróg w nowym standardzie. Mowa o 558-metrowym odcinku w Skarbce Dolnej i 766-metrowym w Pętkowicach. Remonty dofinansowane zostały z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. – Dokładamy wszelkich starań, by nasi mieszkańcy mogli poruszać się po drogach bezpiecznych i komfortowych – zapewnia Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.

Krzysztof Kowalski, prezes Zarządu MPRD w Ostrowcu Św. i Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W sumie wyremontowany zostanie odcinek o długości 1 324 metrów. Prace polegać będą na doofilowaniu istniejącej nawierzchni mieszanką mineralno-bitumiczną oraz na wykonaniu warstwy ścieralnej. Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów tłumaczy, że o remont drogi w Skarbce Dolnej zabiegała Anna Mroczek, radna Rady Gminy w Bałtowie, a Pętkowicach zaś – mieszkańcy. 

– Aby można było wykonać remont w Pętkowicach, gmina Bałtów musiała dokonać komunalizacji działki, a ta należała do Skarbu Państwa. Do tej pory nikt przed nami nie podjął się tej procedury. Dla chcącego nie ma jednak nic trudnego i udało się. Aby zwizualizować to, w jakim stanie była ta droga, wystarczy, że powiem, iż asfalt kładziony był tam ponad 40 lat temu. Od tego czasu nie było generalnego remontu. Mieliśmy problem z tą drogą ponieważ cyklicznie trzeba było wykonywać remonty cząstkowe.  Podczas jednego z nich okazało się, że miejscami na drodze została tylko 3 cm warstwa asfaltu.  Z kolei w przypadku odcinka w Skarbce Dolnej zwróciliśmy się do starostwa, aby rozdzielić działki ewidencyjne na dwie. Droga powiatowa i droga gminna były dotychczas  jedną działką ewidencyjną – tłumaczy Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów, dziękując radnym za dobrą współpracę. 

Anna Mroczek, radna Rady Gminy w Bałtowie
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Anna Mroczek, radna Rady Gminy w Bałtowie potwierdza, że droga w Skarbce Dolnej jest w fatalnym stanie. 

– Właściwie drugi odcinek drogi, gdzie jeżdżą auta. Mieszkańcy są bardzo zadowoleni z remontu tej drogi, ponieważ  jest ona na co dzień używana, a przypomnę tylko, że była wykonana 41 lat temu. W imieniu swoim i mieszkańców pragnę podziękować panu wójtowi za zaangażowanie, bo tyle lat czekaliśmy na poprawę i w końcu się doczekaliśmy. Prosimy, aby to było zrobione w jak najszybszym terminie, aby mieszkańcy mogli cieszyć się z przeprowadzonej  inwestycji – mówiła Anna Mroczek. 

Wójtowi dziękował Henryk Cichocki, przewodniczący Rady Gminy w Bałtowie, że  w każdej z miejscowości wykonywane są inwestycje. 

– Nawet w miejscowości, w której radny nie uczestniczy w sesjach i nie zabiegał o tę drogę, mówię tu o Pętkowicach, wójt wychodzi naprzeciw mieszkańcom. Jest to niezbędna i potrzebna inwestycja. Zgodność rady i wójta doprowadza do tego, że gmina Bałtów systematycznie się zmienia i rozwija – podkreślał Henryk Cichocki. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wykonawcą remontów w Skarbce Dolnej i Pętkowicach jest Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Ostrowcu Św. 

– Tak się złożyło, że udało się nam wygrać postępowanie przetargowe na wykonanie tych odcinków dróg. My się  z tego cieszymy, staramy się to jak najszybciej zrealizować, bo „czas to pieniądz”. Mam nadzieję, że te dwa odcinki zostaną zrobione do końca wakacji. Wiadomo, że to się wiąże z pewnymi utrudnieniami. Prosimy zatem mieszkańców o uzbrojenie się w cierpliwość i pozwolenie nam na wykonanie zadania, tak jak zostało to przewidziane. Jeśli będą jakieś problemy, będziemy starali się to wspólnie rozwiązać, żeby wszyscy byli zadowoleni –  deklaruje Krzysztof Kowalski, prezes Zarządu MPRD w Ostrowcu Św.

Krzysztof Kowalski, prezes Zarządu MPRD w Ostrowcu Św.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this