Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego chętnie korzystają z bonu turystycznego!

– Bon Turystyczny jest ogromnym wsparciem dla podmiotów turystycznych oraz rodzin. Pod koniec wakacji zauważyliśmy rosnące zainteresowaniem bonem. Na jego realizację jest bardzo dużo czasu. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. Co istotne, nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze – mówi Paweł Szkalej rzecznik prasowy świętokrzyskiego Oddziału ZUS. Dodaje, że w województwie świętokrzyskim na portalu PUE ZUS PL zarejestrowało się już 118 269 rodziców, którzy pobierają świadczenie 500 plus. Ponad 18 tys. z nich już wykorzystało bon.

Zdjęcie ilustracyjne

Według najnowszych danych Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał ponad 805 tys. bonów o łącznej wartości ponad 690 mln zł. Beneficjenci wykonali ok. 204 tys. płatności bonami na łączną kwotę ok. 142 mln zł. Do tej pory zgłosiło się ponad 16,4 tys. podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego, które chcą świadczyć swoje usługi w ramach bonu.

Bon jest dostępny na PUE ZUS w zakładce „Ogólny”. W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę „Polski Bon Turystyczny”, a następnie „Mój bon”. Bon turystyczny jest udostępniany na PUE ZUS na podstawie danych,  które pochodzą z jednostek wypłacających świadczenie Rodzina 500 plus.
 
 – Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego, które chcą przyjmować płatności bonem za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, powinny wpisać się na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT) – przypomina rzecznik.

Żeby przystąpić do programu, na PUE ZUS, trzeba wypełnić „Oświadczenie przedsiębiorcy turystycznego lub organizacji pożytku publicznego w celu przystąpienia do programu Polski Bon Turystyczny” (PBT).

Na PUE ZUS podmiot turystyczny może zarządzać uprawnieniami osób, które będą przyjmować płatności bonem. Uzyska też dostęp do swoich rozliczeń. Aby płatności trafiały do przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego, muszą one podać numer konta.  ZUS apeluje do przedsiębiorców, aby sprawdzali numer swojego rachunku bankowego. Zdarza się bowiem, że niektóre numery rachunków są błędne lub zamknięte.

Paweł Szkalej dodaje także, że  Bon Turystyczny jest ogromnym wsparciem dla podmiotów turystycznych oraz rodzin. Największe zainteresowanie bonem pojawiło się pod koniec wakacji, jednak jak przypomina rzecznik, na  jego realizację jest czas do 31 marca 2022 r. Co istotne, nie podlega on wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this