Znajdź nas na

FAKTY

Miliony na drogi dojazdowe do pól! Wśród beneficjentów m.in. gmina Kunów!

26 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych powstanie lub zostanie zmodernizowanych dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa świętokrzyskiego. Dziś w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach marszałek Andrzej Bętkowski, wicemarszałek Renata Janik i członek Zarządu Marek Jońca podpisali umowy z przedstawicielami 33 samorządów. Ogólna kwota wsparcia to 2 060 700,00 zł. Wśród beneficjentów znalazła się m.in gmina Kunów.

28 lipca w Kielcach podpisana została umowa na dofinansowanie drogi w Małym Jodle. fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Kwoty, które gminy otrzymały, zostały przeznaczone na remont lub budowę nowych dróg dojazdowych do pól, które znacząco poprawią pracę rolników  – mówi marszałek Andrzej Bętkowski.

Województwo Świętokrzyskie w ramach rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich wspiera inicjatywy dążące do poprawy życia na wsi. Jednym z takich działań jest dofinansowanie zadań określonych w ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych.  Środki przeznaczone na ten cel pochodzą z tytułu opłat, wynikających z wyłączenia gruntów rolnych.

– Drogi transportu rolnego wymagają dużych nakładów. Nowoczesny sprzęt i komunikacja do pól odbywa się często po drogach, które trzeba wyremontować. Staramy się sprostać oczekiwaniom rolników i chcę podkreślić, że nie są to ostatnie umowy. Wkrótce, w drugiej turze, podpiszemy kolejne dokumenty o dofinansowanie takich prac – mówi członek Zarządu Marek Jońca.

Danuta Fijas, skarbnik gminy Kunów, Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie, marszałek Andrzej Bętkowski i Marek Jońca, członek Zarządu
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dofinansowanie na budowę lub modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych w pierwszej turze uzyskały 33 wnioski na kwotę 2 060 700,00 zł.  W drugiej turze dofinansowanie otrzymają 32 wnioski  na kwotę 1 248 000,00 zł.

Wnioski dotyczące budowy, odbudowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych złożyło 56 gmin i 1 powiat z województwa świętokrzyskiego. Łączna kwota wnioskowanych środków wynosiła 5 964 685,26 zł.

***

Wśród beneficjentów programu znalazły się m.in gmina Kunów i Bodzechów. O tym, że droga w Małym Jodle (gmina Kunów) zostaje wkrótce wyremontowana, informowaliśmy tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this