Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Młodzi Demokraci z Regionu Świętokrzyskiego wydali oświadczenie! Żądają przeprosin od prezydenta Andrzeja Dudy!

Młodzi Demokraci z regionu świętokrzyskiego żądają od Andrzeja Dudy, Prezydenta RP przeprosin w sprawie słów o LGBT. – Każdy z nas jest inny, ale wszyscy jesteśmy ludźmi, bez względu na różnice. Nikt nie powinien tego kwestionować. Każdemu z nas należy się akceptacja i prawo do szacunku. Dlatego teraz, gdy obecny prezydent i obecna władza atakują osoby LGBT i głośno krzyczą, że to nie ludzie, naszym obowiązkiem jest reagować – napisali w oświadczeniu Patryk Stępień, przewodniczący Regionu Świętokrzyskiego Młodych Demokratów i Jakub Solarz, Sekretarz Regionu Świętokrzyskiego Młodych Demokratów.

Źródło: FB Młodzi Demokraci Regionu Świętokrzyskiego

Słowa, które wzbudziły oburzenie w Młodych Demokratach wypowiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda podczas sobotniego (13 czerwca) spotkania z mieszkańcami Brzegu.  

– Bo jeżeli w szkole przemyca się ideologię, żeby zmienić punkt widzenia dzieci i ustawić ich patrzenie na świat, choćby poprzez ich seksualizację w dziecięcym wieku, coś co jest sprzeczne z najgłębszą logiką dojrzewania człowieka w sposób spokojny, w sposób zrównoważony, to to jest ideologia, nic innego. Jak dzisiaj silny jest ten prąd to pokazuje wczorajsza sytuacja, kiedy  z jednej z polskich telewizji wyrzucono posła, który powiedział, że to jest ideologia. Nazwał to po prostu ideologia. Proszę państwa, jeżeli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości, czy to jest ideologia, czy nie, to niech sobie zajrzy w karty historii i zobaczy jak wyglądało na świecie budowanie ruchu LGBT. Niech zobaczy, jak wyglądało budowanie tej ideologii i jakie poglądy głosili ci, którzy je budowali. Szanowni państwo, a najlepszym dowodem na to, że jest to ideologia, jest to, że część osób które mają preferencje homoseksualne nie utożsamia się z tym ruchem i nie utożsamia się z tą ideologią. Mają po prostu swoje preferencje i już – mówił Andrzej Duda, Prezydent RP. 

– Próbuje się nam wmówić, że LGBT to ludzie. A to jest po prostu ideologia„ – mówił przed kilkoma dniami Andrzej Duda. Jesteśmy zbulwersowani tymi homofobicznymi słowami, które otwarcie, na jednym ze spotkań wyborczych, wygłosił prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – piszą w swoim oświadczeniu Młodzi Demokraci z regionu świętokrzyskiego.

Dodają, że głowa państwa nie powinna nikogo wykluczać ani marginalizować. 

– Wyrażamy stanowczy sprzeciw cofaniu Polski w tył.  My, młodzi ludzie pragniemy wraz z całą Unią Europejską iść naprzód pod wieloma względami, nie tylko różnorodności i akceptacji. Pragniemy szacunku i tolerancji. Pragniemy żyć w kraju, który bez względu na pochodzenie, rasę, kolor skóry czy orientację seksualną szanuje każdego. Obecna władza boi się właśnie takiej inności – napisali Młodzi Demokraci Regionu Świętokrzyskiego, podkreślając, że każdemu należy się akceptacja i prawo do szacunku. 

– Dlatego teraz, gdy obecny prezydent i obecna władza atakują osoby LGBT i głośno krzyczą, że to nie ludzie, naszym obowiązkiem jest reagować. Nie możemy pozostawać obojętni, kiedy mniejszość jest dyskryminowana. Demokracja polega na tym, że prawa mniejszości muszą być chronione, dlatego negujemy takie zachowania władzy. My, młodzi przedstawiciele tego społeczeństwa, nie pozwolimy na dyskryminację i mowę nienawiści wobec Polek i Polaków ze strony rządzących. Nie możemy być obojętni wobec zła, które serwuje się drugiemu człowiekowi. Polska powinna być wspólnym domem, w którym każdy, bez względu na różnice, znajdzie szacunek i akceptację, a jego prawa nie będą łamane. Żądamy od Prezydenta przeprosin za te haniebne słowa. Słowa, które szerzą nienawiść w kierunku nie tylko mniejszości, ale każdego człowieka. Słowa, które paść nie powinny z ust głowy państwa. LGBT to ludzie. Żyją wśród nas. Często nie jesteśmy nawet tego świadomi. To nasi znajomi, przyjaciele, rodzina. Szacunek i tolerancja to podstawa do budowy silnego kraju, bez podziałów i dyskryminacji – piszą w swoim oświadczeniu Młodzi Demokraci z Regionu Świętokrzyskiego.

Źródło: Młodzi Demokraci Regionu Świętokrzyskiego

1 Comment

1 Comment

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this