Znajdź nas na

FAKTY

Motocyklista w szpitalu! Policjanci apelują: Kierowco patrz w lusterka!

Wracamy do wczorajszego (10 września) wypadku, jaki miał miejsce po godzinie 20.00 na ulicy Sandomierskiej, w okolicach skrzyżowania z ulicą Opatowską. W jego wyniku do szpitala trafili zarówno: kierująca autem osobowym kobieta, jak i motocykla. Kierujący motocyklem wciąż przebywa pod opieką lekarzy. Policjanci przypominają: Kierowco, patrz w lusterka!

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Sezon motocyklowy trwa. Policjanci przypominają, że wraz z ładna pogodą na naszym drogach pojawia się większa liczba motorów i skuterów. Przede wszystkim rozglądajmy się dookoła i patrzmy w lusterko przed wykonaniem manewru. Motocykl często staje się widoczny dopiero w ostatnim momencie.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj, po godzinie 20.00 na ul. Sandomierskiej, w okolicach skrzyżowania z ulicą Opatowską.

– 56-letnia kierująca samochodem osobowym, skręcając w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa 39-letniemu motocykliście. Obydwoje trafili do szpitala. Kobieta, po konsultacji medycznej została wypisana do domu, a motocyklista z urazem nogi wciąż przebywa w szpitalu – wyjaśnia Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Każdy uczestnik drogi musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie czy wyjścia z wypadku bez obrażeń. Kierujący motocyklami należą do grupy tzw. „niechronionych użytkowników dróg”. Oznacza to, że poza ubraniem czy kaskiem nic ich nie ochrania, jak w przypadku kierującego samochodem którego chronią pasy, poduszka powietrzna czy karoseria samochodu. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Świętokrzyski PiS zdystansował konkurencję! Magdalena Zieleń: Byłoby fantastycznie, gdyby Ostrowiec Św. miał dwóch posłów!

FAKTY

Podziel się maskotkami z dziećmi chorymi na nowotwory! Ich zbiórkę prowadzi ćmielowski dom kultury!

FAKTY

Świętokrzyskie Nagrody Kultury Rozdane! Wiemy, kogo doceniła kapituła!

FAKTY

Samorządowe Kolegium Odwoławcze przyznało nam rację! Jak zachowa się ostrowiecki urząd miasta?

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this