Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Na Drodze – Patrz i Słuchaj!

Już 21 marca ruszy policyjna akcja „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”. Policjanci nie próżnują i w środę uczestniczyli w spotkaniu, zorganizowanym w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej.

fot. KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Tematem zajęć były zagadnienia związane z bezpieczeństwem pieszych uczestników ruchu drogowego.

Mł. asp. Rafał Frańczak wspólnie z sierż. sztab. Karolem Nobisem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim przeprowadzili z dziećmi zajęcia profilaktyczno-edukacyjne ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego.

fot. KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Uczniowie dowiedzieli się o obowiązkach i prawach pieszych na drogach. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócili na nieprawidłowe zachowania pieszych w czasie przechodzenia przez jezdnię. Wskazywali, iż  głośne słuchanie muzyki przez słuchawki, korzystanie z telefonów komórkowych i temu podobne zachowania, mogą się przyczyniać do niebezpiecznych sytuacji na drogach.

Na koniec spotkania policjanci przypominali o obowiązku noszenia elementów odblaskowych na ubraniach. Mundurowi rozdali dzieciom odblaskowe misie dzięki, którym będą lepiej widoczne na drogach po zmroku.

fot. KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this