Znajdź nas na

FAKTY

Na terenie województwa świętokrzyskiego odnotowano 14 nowych zakażeń koronawirusem!

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. Wśród zakażonych także kobieta w sile wieku z powiatu ostrowieckiego. Według danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia podczas ostatniej doby zakażenie koronawirusem potwierdzono u 247 osób. Najwięcej w województwie śląskim – 78 osób. Zmarło 6 zakażonych osób.

Zdjęcie ilustracyjne

Resort Zdrowia poinformował dziś (poniedziałek, 29 czerwca) o 247 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej zakażeń wciąż odnotowuje się na terenie województwa śląskiego – 78 osób. 

31 nowych zakażeń odnotowano na terenie województwa wielkopolskiego – 31, mazowieckiego – 27, łódzkiego – 21 osób, podlaskiego –17 osób, małopolskiego – 16, świętokrzyskiego – 14, podkarpackiego – 12, pomorskiego – 9, lubelskiego – 9 , opolskiego – 8, dolnośląskiego – 3  i warmińsko-mazurskiego – 2. 

Zmarło 6 osób zakażonych koronawirusem: 86-letni mężczyzna leczony w szpitalu w Lipsku, 63-letni mężczyzna, 69-letnia kobieta i 90-letni mężczyzna hospitalizowany w szpitalu w Tychach, 37-letnia kobieta i 86-letni mężczyzna leczeni  w szpitalu w  Raciborzu. Większość osób miała choroby współistniejące.

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. 

To: młody mężczyzna z powiatu kieleckiego, starszy mężczyzna z powiatu starachowickiego, 

młoda kobieta z  powiatu starachowickiego,  kobieta w sile wieku z powiatu ostrowieckiego, 

kobieta w sile wieku z powiatu włoszczowskiego, młody mężczyzna z powiatu staszowskiego, mężczyzna w sile wieku z powiat staszowskiego, młody mężczyzna z powiatu staszowskiego, młoda kobieta z powiatu staszowskiego, starszy mężczyzna, kobieta w sile wieku i młoda kobieta z powiatu koneckiego,  a także młody mężczyzna i kobieta, o kórych wieku i miejscu zamieszkania brak danych. 

W województwie odnotowano 13 nowych ozdrowień – wszystkie w powiecie starachowickim.

 W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 790 zachorowań na COVID-19, w tym 38 zgonów oraz 478 ozdrowień.

Obecnie: 84 osoby są hospitalizowane, 3040 osób jest poddanych kwarantannie, 18 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Według danych przekazanych wczoraj (niedziela, 28 czerwca) przez Piotra Babickiego, starostę starachowickiego, na terenie Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach nie wzrosła liczba zakażonych osób, nadal wynosi ona 32 osoby (w tym 15 pracowników i 17 pensjonariuszy). W szpitalu w Starachowicach przebywa 79 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 53 osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 12 osób z wynikiem negatywnym, 14 osób oczekuje na wynik.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this