Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Napadli, pobili, teraz posiedzą!

Do 12 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyznom, którzy okradli i pobili 18-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, tuż przed godziną 23.00.

foto: naOSTRO.info

W minioną sobotę przed godziną 23.00 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że przy jednej z ulic w dolnej części miasta doszło do rozboju. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że do idącego 18-latka podjechał samochód osobowy marki Seat, z którego wysiadło dwóch nieznanych mu mężczyzn, którzy zaczęli go zaczepiać.

Po chwili sprawcy pobili pokrzywdzonego, po czym ukradli mu kurtkę i telefon komórkowy. Mężczyźni oddalili się z miejsca zdarzenia. Niedługo po zgłoszeniu, podczas patrolowania miasta,  policjanci, na jednej z ulic zauważyli pojazd, którym poruszali się sprawcy rozboju i natychmiast go zatrzymali.

W jego wnętrzu oprócz dwóch sprawców rozboju w wieku 18 i 27 lat przebywał ich 21-letni znajomy, który również został zatrzymany. Mężczyzna posiadał przy sobie 24 gramy marihuany oraz 4,5 grama amfetaminy.  Wczoraj 18 i 27 letni mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania rozboju, natomiast 21-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Dzisiaj zostaną oni doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec nich środków zapobiegawczych.

Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this