Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Napady paniki? Tomasz Kryj doradzi jak z nimi walczyć!

Jak radzić sobie z lękiem społecznym? Jak wytłumaczyć dziecku, że przedszkole jest miejscem bezpiecznym, w którym pozna nowych kolegów i koleżanki? Jak poradzić sobie z trudnościami adaptacyjnymi dziecka? Na te i inne pytania już jutro odpowie Tomasz Kryj, psycholog, pedagog i trener.

naOSTRO.info

Już jutro (w sobotę, 9 marca) w godzinach od 9.00 do 12.00 Gabinety Psychologiczno-Pedagogiczne „Siódme niebo” zapraszają na bezpłatne konsultacje z Tomaszem Kryjem, psychologiem, pedagogiem i trenerem. Jest to kolejne z cyklu bezpłatnych spotkań, jakie dla rodziców i ich dzieci przygotowali pracownicy „Siódmego nieba”.

Lęk jest naturalnym stanem emocjonalnym, który ostrzega przed potencjalnym niebezpieczeństwem i mobilizuje do działania. Jeżeli jednak utrudnia nam radzenie sobie z codziennością nie jest normą, a zaburzeniem. Lęk pojawić się może w różnych sytuacjach życia i dotyka nie tylko dorosłych, ale także dzieci.

Podczas jutrzejszych konsultacji rodzice i ich dzieci dowiedzą się jak radzić sobie z zachowaniem lękowych (fobiami, lękami społecznymi, lękami przed przedszkolem/szkołą, lękami przed oceną, rozłąką z rodzicem, czy napadami paniki). Co zrobić i jak pomóc dziecku, które ma trudności w akceptacji i dostosowaniu się do zasad społecznych i funkcjonowaniu w grupie. Jak mądrze postępować przy trudnościach adaptacyjnych np. w przedszkolu, szkole, czy nowych sytuacjach rodzinnych.

– Rodzice uzyskają także wsparcie w zakresie radzenia sobie z trudnościami w sytuacjach kryzysowych (choroba, śmierć bliskiej osoby, wypadki, rozwód rodziców). Dowiedzą się jak pomóc dziecku rozładować nieprzyjemne emocje, takie jak złość, gniew, agresja, czy w jaki sposób postępować w zaburzeniach nadpobudliwości psychoruchowej ADHD i koncentracji uwagi, w zachowaniach agresywnych i autoagresywnych np. okaleczaniu się – tłumaczy Dalida Feledyn z „Siódmego nieba”.

Pomoc znajdą także osoby, których dzieci nie radzą sobie z nadmierną nieśmiałością, wycofują się z relacji społecznych, mają problem z obniżoną samooceną i poczuciem własnej wartości, a także z okresem dojrzewania.

Gabinety psychologiczno-pedagogiczne „Siódme Niebo” mieszczą się na Osiedlu Stawki 45 w Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki”.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this