Znajdź nas na

FAKTY

Nie będzie aresztu wobec podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Boksycce?

Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim podjął decyzję o niezastosowaniu tymczasowego aresztowania wobec Piotra M., podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu i środków odurzających, w wyniku którego zginęło 5 osób. Ostrowiecka prokuratura zaskarży decyzję sądu.

Budynek Sądu Rejonowego w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Ten wypadek wstrząsnął mieszkańcami Ostrowca Św. i powiatu ostrowieckiego. Mowa o tragedii, jaka wydarzyła się na drodze krajowej nr 9 w Bokscycce, w powiecie ostrowieckim. Do zdarzenia doszło 28 maja (w niedzielę) około godziny 5.30. 37-latek kierujący pojazdem marki Mercedes, zjechał na pas jezdni przeznaczony do ruchu w przeciwnym kierunku i doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem osobowym marki Fiat, którym podróżowało 6 osób. W następstwie zderzenia śmierć ponieśli kierowca Fiata i czworo pasażerów tego auta, a jeden z pasażerów Fiata i kierowca Mercedesa z obrażeniami trafili do szpitali.

– W tej sprawie, przed przystąpieniem do czynności z podejrzanym, prokurator uzyskał opinię biegłego jednoznacznie wskazującą, że z podejrzanym można przeprowadzić czynności procesowe. Wobec takiego stanowiska biegłego prokurator przedstawił Piotrowi M. zarzuty i przesłuchał go w charakterze podejrzanego. Piotr M. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy złożenia wyjaśnień. Następnie prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania uzasadniając go m.in. obawą matactwa procesowego z jego strony – brzmi oficjalny komunikat Prokuratury Okręgowej w Kielcach. 

30 maja (wtorek) Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim, na posiedzeniu przeprowadzonym w szpitalu, powziął wątpliwości, co do możliwości uczestniczenia przez podejrzanego w posiedzeniu z uwagi na stan zdrowia i podane mu leki i powołał biegłego do wydania opinii w tym zakresie. 

– Z uzyskanej przez Sąd opinii wynikało, że w danym momencie podejrzany nie był zdolny do udziału w czynnościach. Jednocześnie biegły nie był w stanie podać, kiedy zajdzie taka możliwość. Było to o tyle istotne, że do upływu czasu zatrzymania podejrzanego pozostawało kilka godzin, w trakcie których było możliwe podjęcie kolejnych czynności zmierzających do weryfikacji stanu podejrzanego pod kątem zdolności do udziału w czynnościach procesowych. Wówczas jednak Sąd, bez kontynuowania posiedzenia, wydał postanowienie o nieuwzględnieniu wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie podejrzanego – informuje Prokuratura. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this