Znajdź nas na

FAKTY

Nie żyje mieszkaniec powiatu skarżyskiego zakażony koronawirusem!

Nie mamy dobrych wiadomości. Nie żyje kolejna ofiara koronawirusa w województwie świętokrzyskim. Potwierdzono także 4 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. To osoby z powiatu buskiego, kieleckiego oraz włoszczowskiego.

Grafika: naOSTRO.info

O  205 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych poinformowało dziś (8 kwietnia) Ministerstwo Zdrowia po godzinie 18.00.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 67 osób z woj. mazowieckiego, 42 osób z woj. łódzkiego, 18 osób z woj. małopolskiego i z woj. podlaskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. lubuskiego i z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. opolskiego i 1 osoby z woj. pomorskiego.

Po weryfikacji wg miejsca zamieszkania dwa przypadki z woj. podkarpackiego zostaną wykreślone z jego rejestru i przeniesione do woj. lubelskiego i małopolskiego.

Na liście Ministerstwa Zdrowia znalazło się województwo świętokrzyskie. 

– To młoda kobieta i mężczyzna w sile wieku z powiatu buskiego, młoda kobieta z powiatu kieleckiego oraz młody mężczyzna z powiatu włoszczowskiego – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. 

Zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem w województwie świętokrzyskim. To 71-letni mężczyzna z powiatu skarżyskiego.Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o śmierci kolejnych 22 osób  zakażonych koronawirusem. To: 12 osób z woj. mazowieckiego, 4 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osoby z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. wielkopolskiego, woj. podlaskiego i woj. pomorskiego. Większość to osoby starsze z chorobami współistniejącymi.

W sumie w województwie świętokrzyskim odnotowano 127 przypadków zachorowań na COVID-19, w tym dwa zgony.

Na terenie województwa świętokrzyskiego: 76 osób jest hospitalizowanych, 4369 osób jest poddanych kwarantannie, a 70 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

W sumie w Polsce 5205 osób zakażonych jest koronawirusem. Zmarło 159 osób.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this