Znajdź nas na

FAKTY

Niedziela pod znakiem wyborów! Mieszkańcy gminy Bałtów wybierają nowych radnych!

Nawet nieprzychylna pogoda i deszcz nie odstraszają mieszkańców gminy Bałtów przed udziałem w przedterminowych wyborach do Rady Gminy w Bałtowie. Mieszkańcy decydują dziś kto ma reprezentować ich interesy i postulaty w nowej radzie gminy. – Póki co jest cicho i spokojnie. Nie ma zakłóceń. Na straży bezpieczeństwa czuwa policja. Oby było tak do końca wyborów – mówi Eugenia Kołodziej, przewodnicząca gminnej komisji wyborczej w Bałtowie. Uprawnionych do głosowania jest 3028 osób.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Lokale wyborcze znajdują się w Bałtowie, Okole, Michałowie, Pętkowicach i Wólce Bałtowskiej. Dla osób niepełnosprawnych przystosowane zostały dwa lokale: w Bałtowie i Okole. Wybory zaczęły się o 7.00 rano, potrwają do godziny  21.00.

 – Wszystko przebiega bardzo spokojnie. Mieszkańcy dopisują  – mówi Elżbieta Walas-Lucenko, mąż zaufania w lokalu wyborczym w Bałtowie. 

Także Monika Cielecka, przewodnicząca obwodowej komisji numer 1 w Bałtowie potwierdza, że głosowanie przebiega bez zakłóceń. 

– Już od rana pojawiali się nam mieszkańcy. Także nieprzychylna aura ich nie odstrasza. Większe natężenie ruchu obserwujemy po Mszach Świętych – wyjaśnia Monika Cielecka.  

Przypomina, że lokal wyborczy usytuowany w Szkole Podstawowej  w Bałtowie dostosowany jest dla osób niepełnosprawnych.

– Już mieliśmy dzisiaj pana, który był na wózku inwalidzkim. Mógł bez problemu oddać głos  – dodaje. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Podczas wyborów nie jest rejestrowana frekwencja.

– Nie przewiduje się rejestracji frekwencji w wyborach, które są między kadencjami – wyjaśnia Eugenia Kołodziej. 

Przypomnijmy, że po ubiegłorocznym referendum, w którym mieszkańcy gminy Bałtów opowiedzieli się większością głosów za rozwiązaniem ówczesnej rady gminy, dziś wybiorą 15 radnych, którzy będą reprezentować ich w samorządzie. 


Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this