Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Niedzielski: od 4 maja dzieci z klas I-III wrócą do szkół!

Od wtorku 4 maja dzieci z klas I-III wrócą do szkół. Mamy jedynie taką wątpliwość, którą już za chwilę będziemy rozstrzygali, czy będzie to w całym kraju, czy kilka regionów będzie miało to nauczanie hybrydowe – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szczecin, 07.04.2021 Koronawirus w Polsce. Zamknięta z powodu lockdownu szkoła w Szczecinie, 7 bm. Obowiązujące obostrzenia zostają przed³u¿one do 18 kwietnia. Zamknięte pozostają m.in. galerie handlowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne, obiekty sportowe, siłownie, a także żłobki i przedszkola. (mb/awol) PAP/Marcin Bielecki

Szef MZ w radiu RMF FM zwracał uwagę, że przy znoszeniu obostrzeń należy działać bardzo ostrożnie. Przypomniał, że na środę zaplanowano konferencję prasową, na której przedstawiony zostanie plan znoszenia obostrzeń na najbliższe kilka tygodni.

Niedzielski podkreślił, że szkoły i edukacja zawsze były w tym priorytetem.

Zapowiedział, że od wtorku, 4 maja, dzieci z klas I-III wrócą do szkół. „Mamy jedynie taką wątpliwość, którą już za chwilę będziemy rozstrzygali, czy będzie to w całym kraju, czy kilka regionów będzie miało to nauczanie hybrydowe, ale ono w gruncie rzeczy też oznacza, że dzieciaki z klas I-III wrócą do szkoły” – powiedział.

Jak dodał, powrót do szkół starszych uczniów ma być podzielony na etapy. „Te etapy powinny być skonstruowane w taki sposób, żeby dzieciaki jeszcze w zasadzie w maju wróciły do szkoły” – podkreślił minister zdrowia.

Od 26 kwietnia w 11 województwach o najmniejszej średniej dziennej liczbie zakażeń część obostrzeń została poluzowana. Otwarte są w nich salony fryzjerskie i kosmetyczne, a dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej przeszły na nauczanie hybrydowe. Inne ograniczenia, dotyczące m.in. kin i teatrów, galerii handlowych, siłowni czy gastronomi, pozostały. W pięciu województwach – śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim oraz opolskim – obowiązują wszystkie nałożone wcześniej obostrzenia. (PAP) kkr/ krap/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this