Znajdź nas na

SPORT

Niesamowity mecz na rozpoczęcie turnieju walki o II Ligę Siatkówki Kobiet!

SMS KSZO Ostrowiec Św. wygrywa 3:0 z Szóstką TPS Biała Podlaska. To zwycięstwo chyba zaskoczyło siatkarki SMS KSZO Ostrowiec, ale nie ma się co dziwić, ponieważ ogrom pracy, jaki włożyły w przygotowania do turnieju, teraz przynosi efekty.

Podoopieczne Rafała Dytkowskiego i Iwony Kosiorwskiej kroczą po zwycięstwo i jak same mówią, nie będzie to łatwa droga, ponieważ pozostałe zespoły są mocno zdeterminowane, aby osiągnąć ten sam cel.

Turniej ten jest również wielkim sprawdzianem dla siatkarek SMS KSZO Ostrowiec Św. Spotkały się one bowiem z mistrzyniami III. Lig z trzech innych województw małopolskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Zawodniczki z Ostrowca Św. nie zmarnowały ani jednego dnia na przygotowanie się do tych rozgrywek.

– Bardzo długo się przygotowywałyśmy i chciałyśmy pokazać tę dobrą grę i powalczyć o awans. Liczyłyśmy i gdzieś ta nadzieja była, że ten mecz, będzie wygrany. Ale i tak wiedziałyśmy, że tylko ciężka praca nam w tym pomoże – mówi Zuzanna Stachura.

Początek pierwszego seta nie zapowiadał tego, co stało się potem. Siatkarki SMS KSZO Ostrowiec Św. próbowały na różne sposoby przełamać dobrze grającą obronę Szóstki z Białej Podlaskiej. Jak same siatkarki z SMS KSZO Ostrowiec Św. mówią, przeciwniczki trochę ich zaskoczyły dobrą grą, broniąc dużo trudnych piłek.

– Nasz pierwszy przeciwnik był dla nas wielką niewiadomą. Wszystko wyjaśniło się na parkiecie. Bardzo się cieszę z wyniku, bo dziewczyny bardzo poprawnie zagrały – o swoich początkowych obawach, mówił po meczu trener, Rafał Dytkowski.

Ostrowieckie Juniorki odnalazły słabe punkty rywalek i tak ustawiły grę, że ze stanu 19:22 udało im się, zakończyć pierwszy set wygraną – 25:23.

Drugi i trzeci set, to był koncert w naszym wykonaniu, tak o grze swoich podopiecznych mówił Rafał Dytkowski. Wysoki poziom gry, tempo akcji, przy niewielkiej ilości popełnionych błędów przez siatkarki z SMS KSZO Ostrowiec Św. dały wygraną w drugim i trzecim secie 25:10 i 25:21, ustalając wynik spotkania na 3:0, a tym samym pokazały rywalką, że to właśnie one są gospodarzami tego turnieju.

Turniej trwa do niedzieli 7 kwietnia. Już dzisiaj o 18.00 kolejne spotkanie SMS KSZO Ostrowiec Św., tym razem ich przeciwniczkami będzie zespół SST Lubcza Racławówka. Wszystkich zainteresowanych dobrą siatkówką, na wysokim poziomie, zapraszamy do hali Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego.

Foto Galeria: Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info