Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Nietrzeźwi „w pakiecie”!

Trzech nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się na prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości, zatrzymali w ubiegły czwartek policjanci z Komedy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dodatkowo dwóch z nich było sprawcami kolizji. Teraz wszyscy trzej mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W czwartkowe popołudnie, 21 listopada, policjanci ostrowieckiej komendy zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Boksycka.

Mundurowi ustalili, że kierujący Nissanem, 56-letni mieszkaniec gminy Kunów, w trakcie omijania stojącego na poboczu Opla, uderzył w jego lusterko. Kolejno kiedy właściciel niemieckiego auta otworzył okno w swoim samochodzie, aby porozmawiać ze sprawcą kolizji ten raptownie ruszył, doprowadzając do dalszych uszkodzeń Opla. Po ujechaniu kilku metrów, kierujący Nissanem zatrzymał pojazd i wysiadł z niego. W tym czasie pasażer siedzący w japońskim aucie przesiadł się na miejsce kierowcy, a następnie ruszył i po przejechaniu kilkunastu metrów zatrzymał się na poboczu. Obaj kierujący Nissanem zostali przebadani na stan trzeźwości. Okazało się, że alkomat u 56-letniego sprawcy kolizji wykazał 2 promile alkoholu w organizmie. 23-latek odważył się na krótką przejażdżkę nie posiadając uprawnień do kierowania i mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia wieczorem do ostrowieckiej jednostki wpłynęło kolejne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem nietrzeźwego kierującego. Tym razem kompletnym zlekceważeniem przepisów i brakiem zdrowego rozsądku wykazał się 52-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna ten został zatrzymany przez zgłaszającego na jednym z osiedlowych parkingów, po tym jak podczas manewrowania Fordem doprowadził do uszkodzenia stojących w pobliżu dwóch pojazdów. Ostrowczanin wsiadł za kierownicę swego pojazdu mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 

W obu przypadkach mężczyźni odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Za kierowanie na tzw. podwójnym gazie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Powiat ostrowiecki stawia na Andrzeja Dudę! Absolutny rekord w gminie Waśniów: 82,58% poparło obecnego prezydenta!

FAKTY

Miał być remontowany! Spłonął mu dach! [FOTO, VIDEO]

FAKTY

Pomimo skromnego budżetu w gminie Ćmielów udało się zrealizować wiele inwestycji!

FAKTY

Umowa na budowę „małej obwodnicy” Ostrowca Św. podpisana!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this