Znajdź nas na

KULTURA

Niezwykły koncert przy ćmielowskiej tężni już jutro! Zagrają Marcin Walas i Szymon Pocheć!

Mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje, jest najsubtelniejszą formą przekazu, a także – jak mawiał Platon – to dusza wszechświata, skrzydła umysłu, lot wyobraźni i wszelkie życie. Wszyscy miłośnicy muzyki relaksacyjnej powinni zarezerwować sobie jutrzejsze popołudnie, aby przy tężni solankowej w Ćmielowie posłuchać muzyki w wykonaniu saksofonisty – Marcina Walasa i pianisty – Szymona Pochecia. Nie zabraknie też wystawy magicznych fotografii z gminy Ćmielów, których autorami są Katarzyna i Marcin, administratorzy fanpage-a – Dzień dobry Ćmielów.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Na plenerowe wydarzenia organizowane przez Joannę Suskę, burmistrza Ćmielowa i Dom Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie z jej dyrektorem Wiolettą Rogalą-Mazur na czele, zawsze przychodzą tłumy. Być może przyciąga ich przyjazna, rodzinna atmosfera, ciekawość  i chęć pobycia we wspólnocie – razem bez trosk i kłopotów dnia codziennego.

Już jutro plac przy tężni solnkowej na ćmielowskim rynku wypełni się muzyką relaksacyjną w wykonaniu Marcina Walasa i Szymona Pochecia. 

– Koncert relaksacyjny, rekreacyjny  startuje o 19.30. Nie tylko w aspekcie zdrowotnym, ale i muzycznym. Przed nami cudowny występ Marcina Walasa i Szymona Pochecia. Nie zabraknie niespodzianki – słodkiego poczęstunku – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. 

Podkreśla, że jutrzejszy koncert to ukłon w stronę oczekiwań mieszkańców, a także coraz chętniej i tłumniej korzystających z walorów ćmielowskiej tężni – turystów, aby na rynku odbywały się wydarzenia kulturalne i prospołeczne.  

– Wprowadzamy elementy wszelkich inicjatyw, aby ożywić nasz rynek. Przypomnę, że w latach poprzednich, rynek to były dwa parkingi samochodowe w niedzielę, gdzie nikt się tam nie spotyka i nie integrował. Teraz mieszkańcy idąc na zakupy w dzień powszedni, zamiast stać z siatkami przy sklepie, mogą usiąść na ławeczkach przy tężni, porozmawiać, a dodatkowo  korzystać z jej walorów zdrowotnych. To centrum integracyjne, kulturalne, przy Domu Kultury na rynku w Ćmielowie powstaje, a to dopiero początek – zapewnia Joanna Suska. 

Podczas koncertu wyświetlane będą także zdjęcia Katarzyny i Marcina m.in. z prowadzonego przez nich fanpage-a Dzień dobry Ćmielów.

– Warto poświęcić to popołudnie na spotkanie  z nami na naszym ćmielowskim rynku, ponieważ będzie piękna muzyka, będzie się też sporo działo. Na miłośników fotografii będzie czekała projekcja zdjęć pani Katarzyny Stan, która jest pasjonatem w dziedzinie wszelkich pięknych pejzaży z naszej gminy. Przy dobrej muzyce będziemy mogli chłonąć te piękne miejsca, które posiadamy. Nie mamy się czego wstydzić, a myślę, że tych niezdecydowanych warto przekonać do tego, aby osiedlać się w naszej gminie, a także ją odwiedzać – dodaje burmistrz Ćmielowa.  

Na koncert zaprasza także Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie.

– Muzyka relaksacyjna potrafi nas odstresować i zrelaksować. Myślę, że  w niedzielę wieczorem możemy powdychać naszą 20 proc solankę, a przy okazji  naładować akumulatory na kolejny tydzień pracy – podsumowuje dyrektor domu kultury.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Koronawirus: Ministerstwo Zdrowia zmienia sposób raportowania! Na terenie województwa świętokrzyskiego 359 nowych zakażeń!

FAKTY

Zaginął Marek Rzeszowski! Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach!

FAKTY

Hubert Żądło: Wskaźniki finansowe mamy unormowane. Ten rok dla budżetu gminy Bałtów zakończymy z ponad milionową nadwyżką finansową!

FAKTY

Świętokrzyskie w czołówce! 70 milionów euro na „covidowe” wsparcie firm!

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this