Znajdź nas na

KULTURA

Niezwykły koncert przy ćmielowskiej tężni już jutro! Zagrają Marcin Walas i Szymon Pocheć!

Mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje, jest najsubtelniejszą formą przekazu, a także – jak mawiał Platon – to dusza wszechświata, skrzydła umysłu, lot wyobraźni i wszelkie życie. Wszyscy miłośnicy muzyki relaksacyjnej powinni zarezerwować sobie jutrzejsze popołudnie, aby przy tężni solankowej w Ćmielowie posłuchać muzyki w wykonaniu saksofonisty – Marcina Walasa i pianisty – Szymona Pochecia. Nie zabraknie też wystawy magicznych fotografii z gminy Ćmielów, których autorami są Katarzyna i Marcin, administratorzy fanpage-a – Dzień dobry Ćmielów.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Na plenerowe wydarzenia organizowane przez Joannę Suskę, burmistrza Ćmielowa i Dom Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie z jej dyrektorem Wiolettą Rogalą-Mazur na czele, zawsze przychodzą tłumy. Być może przyciąga ich przyjazna, rodzinna atmosfera, ciekawość  i chęć pobycia we wspólnocie – razem bez trosk i kłopotów dnia codziennego.

Już jutro plac przy tężni solnkowej na ćmielowskim rynku wypełni się muzyką relaksacyjną w wykonaniu Marcina Walasa i Szymona Pochecia. 

– Koncert relaksacyjny, rekreacyjny  startuje o 19.30. Nie tylko w aspekcie zdrowotnym, ale i muzycznym. Przed nami cudowny występ Marcina Walasa i Szymona Pochecia. Nie zabraknie niespodzianki – słodkiego poczęstunku – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. 

Podkreśla, że jutrzejszy koncert to ukłon w stronę oczekiwań mieszkańców, a także coraz chętniej i tłumniej korzystających z walorów ćmielowskiej tężni – turystów, aby na rynku odbywały się wydarzenia kulturalne i prospołeczne.  

– Wprowadzamy elementy wszelkich inicjatyw, aby ożywić nasz rynek. Przypomnę, że w latach poprzednich, rynek to były dwa parkingi samochodowe w niedzielę, gdzie nikt się tam nie spotyka i nie integrował. Teraz mieszkańcy idąc na zakupy w dzień powszedni, zamiast stać z siatkami przy sklepie, mogą usiąść na ławeczkach przy tężni, porozmawiać, a dodatkowo  korzystać z jej walorów zdrowotnych. To centrum integracyjne, kulturalne, przy Domu Kultury na rynku w Ćmielowie powstaje, a to dopiero początek – zapewnia Joanna Suska. 

Podczas koncertu wyświetlane będą także zdjęcia Katarzyny i Marcina m.in. z prowadzonego przez nich fanpage-a Dzień dobry Ćmielów.

– Warto poświęcić to popołudnie na spotkanie  z nami na naszym ćmielowskim rynku, ponieważ będzie piękna muzyka, będzie się też sporo działo. Na miłośników fotografii będzie czekała projekcja zdjęć pani Katarzyny Stan, która jest pasjonatem w dziedzinie wszelkich pięknych pejzaży z naszej gminy. Przy dobrej muzyce będziemy mogli chłonąć te piękne miejsca, które posiadamy. Nie mamy się czego wstydzić, a myślę, że tych niezdecydowanych warto przekonać do tego, aby osiedlać się w naszej gminie, a także ją odwiedzać – dodaje burmistrz Ćmielowa.  

Na koncert zaprasza także Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie.

– Muzyka relaksacyjna potrafi nas odstresować i zrelaksować. Myślę, że  w niedzielę wieczorem możemy powdychać naszą 20 proc solankę, a przy okazji  naładować akumulatory na kolejny tydzień pracy – podsumowuje dyrektor domu kultury.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this