Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Nowe perony w Ostrowcu Św., Kunowie i Boksycce! Modernizację przejdzie przejazd na ulicy Żeromskiego!

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. nie próżnują, Trwają intensywne prace na odcinku Skarżysko-Kamienna – Starachowice Wschodnie. Aktualnie przebudowywane są tory, perony i obiekty inżynieryjne na odcinku Starachowice Wschodnie – Ostrowiec Św. Na terenie powiatu ostrowieckiego trwa przebudowa peronu na stacji Kunów oraz na przystanku osobowym Boksycka. – Peron w Kunowie będzie wyższy, dostosowany do wysokości kursujących na linii pociągów, dzięki czemu wsiadanie i wysiadanie z pociągu będzie łatwiejsze dla wszystkich podróżnych, także tych o ograniczonej możliwości poruszania się – wyjaśnia Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Przebudowę przejdzie peron wyspowy na stacji w Ostrowcu Św., a także przejazd kolejowo-drogowy na ulicy Żeromskiego.

Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A

Mamy dobre wiadomości dla podróżujących kolejami. Będzie szybciej, bardziej komfortowo, a przede wszystkim – bezpieczniej. 

Na odcinku Skarżysko – Kamienna – Starachowice Wschodnie podróżni już korzystają z 8 wygodnych peronów w Skarżysku-Kamiennej, Skarżysku Kościelnym, Wąchocku, Marcinkowie i Starachowicach. 

Jak zapewnia Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., wszystkie obiekty są wyższe, by ułatwić podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Ścieżki naprowadzające ułatwiają dostęp do kolei osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się. Na stacjach i przystankach zamontowano ławki i wiaty, które zapewniają oczekiwany komfort. Bezpieczne poruszanie się po peronach gwarantuje antypoślizgowa nawierzchnia i nowe oświetlenie. Na trasie Skarżysko-Kamienna – Starachowice Wschodnie wymieniono tory i przebudowano sieć trakcyjną oraz zostały zabudowane nowe komputerowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Dla bezpieczeństwa podróży i sprawnego ruchu pociągów przebudowanych zostało 8 przejazdów  kolejowo-drogowych. To także poprawi bezpieczeństwo w komunikacji drogowej.

Prace na peronie w miejscowości Boksycka
Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A

 – Aktualnie prace koncentrują się na przebudowie torów, peronów i obiektów inżynieryjnych  na odcinku Starachowice Wschodnie – Ostrowiec Świętokrzyski. Na całym odcinku został ułożony jeden nowy tor. Do wymiany podkładów, tłucznia i szyn wykorzystywany był ciężki sprzęt: maszyna do potokowej wymiany nawierzchni kolejowej, podbijarka i oczyszczarka tłucznia. Aktualnie trwają prace wykończeniowe. Postępuje zabudowa automatycznego posterunku odstępowego w Brodach Iłżeckich, który ułatwi prowadzenie bezpiecznego ruchu pociągów na linii – wyjaśnia Izabela Miernikiewicz. 

Przebudowywane są perony przy jednym torze na przystankach: Boksycka, Brody Iłżeckie, Starachowice Michałów, Styków , Staw Kunowski i Kunów. We wszystkich lokalizacjach ustawiono już ścianki peronowe i zabudowywane są płyty peronowe.

Prace na peronie w miejscowości Boksycka
Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A

Rozpoczęła się przebudowa peronu na stacji Kunów. Zakres prac we wszystkich lokalizacjach, gdzie są przebudowywane perony jest podobny. 

– Peron w Kunowie będzie wyższy, dostosowany do wysokości kursujących na linii pociągów, dzięki czemu wsiadanie i wysiadanie z pociągu będzie łatwiejsze dla wszystkich podróżnych, także tych o ograniczonej możliwości poruszania się. Nowa nawierzchnia platformy z pasami ostrzegawczymi i wypukłą fakturą ułatwi korzystanie z kolei osobom niewidomym i niedowidzącym. Na peronie zostanie zamontowana nowa wiata, ławki, funkcjonalne oświetlenie i oznakowanie. Przygotowane będzie także bezpieczne dojście na peron – wylicza Izabela Miernikiewicz. 

Wyremontowany w zakresie przebudowy peronów z dostosowaniem do obsługi osób o ograniczonej możliwości poruszania się, zostanie także przystanek w miejscowości Boksycka. 

Modernizacji ulegnie przejazd kolejowy na ulicy Żeromskiego w Ostrowcu Św.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zmiany czekają także na podróżnych z Ostrowca Św. Na przejeździe kolejowo-drogowym na ul. Żeromskiego zabudowana zostanie nowa jezdnia i tory, co zapewni kierowcom płynniejszy przejazd. Zamontowane będą nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym, sygnalizacja przejazdowa i półrogatki. Rozpoczęcie prac planowane jest jeszcze w tym roku.  

 W ramach inwestycji na linii ze Skarżyska-Kamiennej do Sandomierza, przebudowany będzie peron wyspowy na stacji Ostrowiec Świętokrzyski, który zostanie podwyższony. Na peronie zamontowane będą płyty z pasami ostrzegawczymi dla osób niewidomych i niedowidzących, wiaty, ławki, oświetlenie i gabloty z informacją dla podróżnych. Rozpoczęcie prac na stacji jest obecnie planowane w I kwartale 2021 r. – dodaje Izabela Miernikiewicz.

W ramach inwestycji przebudowany będzie peron wyspowy na stacji Ostrowiec Świętokrzyski, który zostanie podwyższony
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zapewnia, że przebudowa linii kolejowej Skarżysko-Kamienna – Sandomierz jest realizowana w taki sposób, aby zapewniony był ruch pociągów pasażerskich i towarowych po jednym torze na przebudowywanych odcinkach. Aktualnie większość pociągów pasażerskich kursuje normalnie, jedynie dla jednej pary składów regionalnych uruchomiona jest zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku na odcinku Skarżysko-Kamienna –Ostrowiec Świętokrzyski. Rozkład jazdy można sprawdzić na portalpasazera.pl.

 Efektem inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na linii Skarżysko-Kamienna – Sandomierz będzie możliwość przywrócenia regularnych połączeń między miastami, wygoda i bezpieczeństwo podróży. O kilka minut skróci się czas przejazdu pociągów regionalnych na trasie Skarżysko-Kamienna – Ostrowiec Świętokrzyski. Podróżni zyskują już wyższy komfort obsługi podróżnych na stacjach i przystankach. Przebudowane przejazdy kolejowo-drogowe zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i komunikacji drogowej – podsumowuje Izabela Miernikiewicz. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Czy w ćmielowskiej spółdzielni mieszkaniowej panuje „zmowa milczenia”?

FAKTY

Rządowe promesy trafiły do samorządów lokalnych! Prezydent Ostrowca Św. pominięty przy rozdaniu grantów!

FAKTY

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził rezerwat Krzemionki! Mówił m.in. o Funduszu Inwestycji Samorządowych!

FAKTY

To był akt barbarzyństwa! Miliony pszczół pozbawiono domów!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this