Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Nowy komputery także dla szkół z powiatu ostrowieckiego!

Pracownie informatyczne Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole (gmina Bałtów), Zespołu Szkół Publicznych w Szewnie (gmina Bodzechów), Szkoły Podstawowej nr 1, im. K. Szydłowieckiego w Ćmielowie, a także Publicznej Szkoły Podstawowej im. Prof. M. Raciborskiego w Brzóstowej (gmina Ćmielów) wzbogacą się o najnowocześniejsze zestawy komputerowe. Wszystko za sprawą unijnego projektu „Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego”.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Marek Jońca, Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego podpisał z gminami – partnerami projektu, umowy na przekazanie przez samorząd województwa dotacji celowej, przeznaczonej  na część wkładu własnego.

– Szkoły są tym początkiem i nauka korzystania z tychże nowoczesnych komputerów, a przede wszystkim ich oprogramowania, przyczyni się do postrzegania i zmiany zagadnień związanych z informatyzacją. To zupełnie zmieni życie tychże szkół w tym zakresie właśnie, gdzie były to szkoły z terenów, które zawsze ten temat w informatyzację był oddalany w czasie – tłumaczy Marek Jońca, Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Liderem projektu o wartości ponad 4,7 mln zł, dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020, jest samorząd województwa. Gminy wnoszą tylko 25-procentowy wkład własny.

27 czerwca przedstawiciele poszczególnych gmin podpisali umowy na dotację celową od samorządu województwa pokrywającą 5% tego wkładu. Jak zapewniał członek Zarządu Województwa Marek Jońca, w kolejnej unijnej perspektywie finansowej planowana jest kontynuacja i rozszerzanie tego programu, bo informatyzacja jest dziś jednym z priorytetów rozwojowych.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Nowe komputery zyskają pracownie szkół z 49 gmin, które biorą udział w unijnym projekcie „Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego”. Prawie 1400 zestawów komputerowych w obudowie zintegrowanej z monitorem (tzw. All-In-One), z najnowszym systemem operacyjnym i oprogramowaniem oraz 64 urządzenia dostępowe (AccesPoint) do sieci Wi-Fi już na początku lipca dostarczy Firma Galaxy Systemy Informatyczne Sp. z o.o. To sprzęt bardzo szybki, o dużych możliwościach, który na pewno zmieni sposób nauki. Będzie można go wykorzystywać nie tylko na lekcjach informatyki. Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie zdalnie udostępniać interesujące materiały edukacyjne.Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Uczniowie Staszica potrafią się dzielić! Gry planszowe, zabawki i słodycze trafiły do „Naszego Domu” w Denkowie! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Widziałeś mężczyznę ze zdjęcia? Powiadom Policję!

FAKTY

Na Traugutta, Świętokrzyskiej i Sandomierskiej będzie bezpieczniej!

FAKTY

Bezdomności nie mamy wypisanej na czole!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this