Znajdź nas na

Subscribe

GMINA ĆMIELÓW

O tym, że święta Bożego Narodzenia tuż tuż, przypomina dom kultury w Ćmielowie! Na najmłodszych mieszkańców gminy czeka konkurs z nagrodami!

O tym, że Święta Bożego Narodzenia „za pasem” przypomina Dom Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. Do 30 listopada najmłodsi mieszkańcy gminy Ćmielów mogą spróbować swoich sił w konkursie na Bożonarodzeniową Kartkę Świąteczną. Jak zapewnia Wioletta Rogala-Mazur na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. – Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy nie raz zaskoczyli nas swoimi umiejętnościami. Cieszy fakt, że nie musimy długo namawiać ich do udziału w realizowanych przez nas przedsięwzięciach. Liczę na to, że w tym roku również zaskoczą nas swoimi talentami i pomysłami – mówi dyrektor ćmielowskiego domu kultury.

Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor domu kultury w Ćmielowie. Grudzień 2019. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wystarczy kartka papieru, farby, kredki lub  wycinanki, aby stworzyć unikatową kartkę bożonarodzeniową na konkurs organizowany przez Dom Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. To już coroczna tradycja, która wpisała się w działania podejmowane przez tamtejszy dom kultury. 

Jak przypomina Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie, grudzień to miesiąc pełen radości i oczekiwania, czas kiedy czujemy już „ducha” nadchodzących świąt.  To też świetna okazja, aby oczekiwanie na wizytę Świętego Mikołaja, umilić różnego rodzaju wydarzeniami.

– Najbardziej cieszy mnie to, że dzieci bardzo chętnie biorą udział w organizowanych przez nas konkursach. Nie trzeba ich namawiać. Niektóre prace potrafią nas zaskoczyć. Muszę przyznać, że sama nie mam zdolności manualnych, z tym większym podziwem śledzę prace naszych najmłodszych mieszkańców. Podziwiam ich też za to, że mając swoje obowiązki: szkołę, zajęcia pozalekcyjne, znajdują czas, aby wziąć udział w konkursie. Myślę, że mogą liczyć też na wsparcie osób dorosłych, choć podkreślam, że prace powinny być wykonane przez dzieci, nie ich rodziców – mówi Wioletta Rogala-Mazur.

Konkurs podzielony jest na trzy kategorie wiekowe: przedszkole i grupy „zerówkowe”, szkoły podstawowe (klasy I–III) oraz szkoły podstawowe (klasy V – VIII). Prace składać można (wysyłać)  do 30 listopada 2021 roku na adres Domu Kultury w Ćmielowie, przy ulicy Rynek 50. W konkursie wziąć mogą udział dzieci z gminy Ćmielów. Prace zaś powinny być wykonane techniką płaską. Każdy z uczestników może dostarczyć tylko jedną pracę.

– To co sprawia mi największą radość, jako dyrektorowi domu kultury to słowa uczestników konkursu, gdy mówią: „wie pani, ja nie potrafię malować, ale gdy tylko pojawia się jakiś konkurs, czy wydarzenie, chętnie biorę w nich udział”. To też trochę taki nasz sukces, jako domu kultury, że jesteśmy w stanie namówić i zmobilizować dzieci, żeby brały udział w takich konkursach – tłumaczy Wioletta Rogala-Mazur.

Zwycięzcy konkursu, jeśli pozwoli na to sytuacja pandemiczna, nagrody odbiorą 6 grudnia, kiedy to planowane jest rozświetlenie świątecznych iluminacji na ćmielowskim Rynku. Kartki zwycięzców wykorzystane zostaną także do promocji gminy. 

Regulamin konkursu publikujemy poniżej.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this