Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ochrona przed koronawirusem czy wprowadzanie niepotrzebnej paniki? W ostrowieckim szpitalu wprowadzono zakaz odwiedzin!

Chaos, bałagan i dezinformacja, tak w wielkim skrócie można określić to, co dzieje się dziś w holu głównym ostrowieckiego Zespołu Opieki Zdrowotnej. Wszystko przez wprowadzony dziś (10 marca) zakaz odwiedzin hospitalizowanych na szpitalnych oddziałach. Zakaz wprowadzono do odwołania. Osoby odwiedzające swoich bliskich o zakazie dowiedziały się w momencie przekroczenia progu szpitala. Większość z nich zostaje z szeregiem pytań bez odpowiedzi i numerem telefonu na poszczególne oddziały. Tylko w ten sposób mogą skontaktować się z bliskimi.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Kłótnie, kolejka w punkcie informacyjnym, okupowanie holu głównego przez pacjentów oddziałów ostrowieckiego ZOZ-u, a także barierka odgradzająca wejście na poszczególne oddziały, przy której stoi ochroniarz –  taką sytuację zastaliśmy dziś w ostrowieckim szpitalu tuż po godzinie 13.00. Na drzwiach wejściowych kartka z informacją: zakaz odwiedzin pacjentów hospitalizowanych w oddziałach szpitalnych Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. od dnia 10 marca 2020 roku do odwołania.  

Większość odwiedzających została postawiona przed faktem dokonanym. Nie kryli swojego zdenerwowania.

– Moja mama leży na jednym z oddziałów. Jest osobą starszą, wymagającą opieki. Nie mam z nią kontaktu,a przyniosłam jej rzeczy osobiste – powiedziała nam jedna z mieszkanek powiatu ostrowieckiego, którą zaskoczyła decyzja dyrekcji szpitala.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info


Część odwiedzających prywatne rzeczy dla bliskich przekazywała w ręce personelu szpitala. W holu pojawili się także pacjenci oddziałów, którzy tylko w ten sposób mogli spotkać się z bliskimi. Ostatecznie poproszeni zostali o powrót na oddziały.

– Żona przyjechała do mnie busem.Mieszkamy w okolicach Ostrowca Św.Nie dość, że jest problem z połączeniami, to jeszcze, gdybym do niej nie zszedł, nie mogłaby przekazać mi piżamy na zmianę, którą mi przywiozła. To skandal – kwituje pacjent.

Także pacjenci umówieni na wizytę u specjalisty mieli problemy.

– Miałam dziś umówioną wizytę do specjalisty. Niestety  usłyszałam w punkcie informacyjnym, że nie mogę wejść na teren szpitala, bo jest zakaz odwiedzin. Chaos jaki tu panuje budzi mój niepokój i zastanawiam się czy szpital rzeczywiście jest przygotowany na koronawirusa – mówi inna pacjentka, której ostatecznie udało się dostać do specjalisty.

To co rzuca się w oczy  to brak jakiejkolwiek organizacji w ostrowieckiej lecznicy.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info


Próbowaliśmy skontaktować się z Andrzejem Gruzą, dyrektorem ostrowieckiego szpitala. Niestety dyrektor, ani personel, który mógłby udzielić nam informacji nie skontaktował się z nami.  Ponad 40 minut czekaliśmy na jakąkolwiek informację. A pytań mieliśmy wiele. Jak długo potrwa zakaz, w jaki sposób przyjmowani będą nowi pacjenci, co z kobietami, które korzystać będą z usług oddziału ginekologicznego? Nie wybierają sobie bowiem terminu, w którym urodzą się ich dzieci?  Co z pacjentami z intensywnej terapii? Czy rodziny będą mogły choć na chwilę ich odwiedzić? Jak przygotowany jest oddział pediatryczny? W jaki sposób osoby bliskie mogą skontaktować się z pacjentami lub uzyskać informację o ich stanie zdrowia? Otrzymaliśmy jedynie zdawkową odpowiedź na piśmie, z której wynika tylko tyle, że:

„ W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, dotyczącą zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, mając na uwadze bezpieczeństwo pacjentów szpitala, od dnia 10 marca 2020 roku do odwołania wprowadza się zakaz odwiedzin osób hospitalizowanych w oddziałach szpitalnych Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św.”

Pod odpowiedzią podpisali się Andrzej Gruza, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św., a także Adam Karolik, dyrektor do spraw lecznictwa.

Otwartym pozostaje pytanie czy ostrowiecki szpital rzeczywiście przygotowany jest na koronawirusa?


Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Tragiczny wypadek drogowy w gminie Bałtów! Nie żyje jeden z pasażerów! Dwie osoby w szpitalu!

FAKTY

Wypadek na Żabiej! Dwie osoby w szpitalu! Uwaga na utrudnienia w ruchu!

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie! Cztery zakażenia, dwa nowe ozdrowienia!

FAKTY

Jolanta Smulczyńska: Powiedziała Matka Boża, że musi mieć ładną figurkę! W Nietulisku Małym mieszańcy ratują blisko 150-letnią kapliczkę!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this