Znajdź nas na

FAKTY

Odcinek drogi powiatowej do Denkówka zamknięty do czerwca!

Jak na Twitterze poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach ze względów bezpieczeństwa do czerwca pozostanie zamknięty odcinek drogi powiatowej do Denkówka pod budowanym wiaduktem. Objazdy nie ulegną zmianom. Rozpoczęły się pierwsze w tym roku roboty bitumiczne.

Źródło: Twitter GDDKiA Kielce

Trwają prace budowlane przy tzw. małej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak na Twitterze poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach rozpoczęły się pierwsze w tym roku roboty bitumiczne. Na trzech fragmentach przyszłej trasy ułożona została warstwa podbudowy zasadniczej. Na pozostałych odcinkach kontynuowane są roboty ziemne.

Natomiast w związku z robotami w obrębie ustroju nośnego wiaduktu w ciągu obwodnicy Ostrowca Św. dla bezpieczeństwa, do czerwca pozostanie zamknięty odcinek drogi powiatowej do Denkówka pod budowanym obiektem. Dotychczasowe objazdy pozostają bez zmian.

Źródło: Twitter GDDKiA Kielce

Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego realizowana jest w systemie projektuj i buduj. Zasadnicze roboty na budowie blisko 3-kilometrowego jednojezdniowego odcinka w ciągu DK9 ruszyły w 2022 roku. Wykonywane były roboty ziemne, prace przy zagęszczeniu, wzmocnieniu i odwodnieniu podłoża gruntowego, rozpoczęła się także budowa obiektów mostowych. Realizacja inwestycji za blisko 53 mln zł zakończy się w 2024 roku.

Źródło: Twitter GDDKiA Kielce
Źródło: Twitter GDDKiA Kielce

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this