Znajdź nas na

FAKTY

Odświeżona elewacja, zagospodarowany skwer zieleni – tak wyglądać będzie Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kunowie!

Budynek, w którym mieści się Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kunowie zmieni swój wizerunek. Obiekt przejdzie termomodernizację, zamontowana zostanie fotowoltaika, zagospodarowany zostanie teren zielony, znajdujący się przed budynkiem. – To ważne miejsce dla mieszkańców naszej gminy, które łączy pokolenia, a także promuje czytelnictwo, co jak pokazują statystyki przynosi pozytywny efekt – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kunowie Źródło: UMiG w Kunowie

Aktualnie  do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Kunowie zapisanych jest 984 czytelników, to o 14 osób więcej niż przed rokiem. Biblioteka to także współorganizator wielu imprez kulturalnych, wydarzeń okolicznościowych, czy warsztatów zarówno dla starszych, jak i młodszych mieszkańców gminy. 

Źródło: UMiG w Kunowie

Już niebawem obiekt przejdzie termomodernizację, a na dachu zamontowana zostanie fotowoltaika, która wpisze się w proekologiczny kierunek rozwoju gminy.

–  Projekt na termomodernizację jest już gotowy. Pomalowana zostanie elewacja, natomiast wewnątrz budynku zostanie zamontowane oświetlenie led-owe. Zagospodarowany zostanie teren wokół biblioteki. Na dachu pojawi się fotowoltaika o mocy 12 kW. W 2022 roku w trosce o uczestników organizowanych przez nas wydarzeń, w obiekcie założyliśmy klimatyzację, ponieważ w sezonie letnim było tam po prostu duszno – wyjaśnia Lech Łodej.

Miejsko-Gminna Biblioteka w Kunowie
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Dodaje, że montaż fotowoltaiki wpisze się w jedno z działań gminy, związanych z racjonalnym wykorzystaniem energii. 

– Biblioteka to bardzo ważne miejsce dla mieszkańców. Spotykają się tam zarówno muzycy z Kunowskiej Strażackiej Orkiestry Dętej, koła gospodyń wiejskich, jak chociażby Kunowianie, czy Klub Kobiet Kreatywnych. Najważniejszą funkcją obiektu jest ta związana z czytelnictwem. Do niedawna pełniliśmy również funkcję biblioteki powiatowej. Mamy możliwość wynajęcia sal odpłatnie lub nieodpłatnie. Organizowane są różnego rodzaju atrakcje dla dzieci i dorosłych – wyjaśnia burmistrz. 

Inwestycja kosztować będzie ok. 500 000 zł. Na jej realizację gmina planuje pozyskać środki zewnętrzne. 

Źródło: UMiG w Kunowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this