Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowczanie myśleli, że wygrali na loterii – stracili 50 000 zł!

Młode małżeństwo z Ostrowca Świętokrzyskiego, zmanipulowane przez oszustów pod pretekstem wygranej na loterii, udostępniło im kody do autoryzacji. Para nie tylko niczego nie wygrała, na rachunek bankowy należący do 30-latki został zaciągnięty kredyt w kwocie 50 000 złotych. Gotówka trafiła na konto wskazane przez cyberprzestępców.

Zdjęcie ilustracyjne Źródło: Freepik

Przestępcy wykorzystują coraz to nowsze metody dotarcia nie tylko do seniorów, ale też ludzi młodszych. Przez telefon podają się za członków rodziny, policjantów, pracowników administracji publicznej, pracowników medycznych czy też pracowników banków. Wszystko po to, aby wyłudzić nasze oszczędności.

Wczoraj (15 listopada) do ostrowieckiej komendy zgłosiła się 30-latka. Ostrowczanka poinformowała mundurowych, że kilka dni temu z jej mężem skontaktował się nieznany mężczyzna, który poinformował go o wygranej na loterii. Następnie w trakcie rozmowy zaproponował mu możliwość powiększenia zysku i zarabiania jeszcze większych pieniędzy przez internet. Zmanipulowany ostrowczanin zaczął postępować zgodnie z otrzymanymi wskazówkami, instalując między innymi na swoim telefonie komórkowym dwie aplikacje do zdalnego pulpitu. Kolejno zalogował się na rachunek bankowy należący do jego żony i postępował zgodnie z otrzymanymi instrukcjami. Nieświadoma niczego 30-latka będąc w tym czasie w pracy przekazywała mężowi otrzymane kody do autoryzacji, które on z kolei podawał swojemu rozmówcy. Kilka godzin później młoda kobieta otrzymała informację z banku, że zaciągnęła kredyt w kwocie 50 000 złotych. Zorientowała się wówczas, że wspólnie z mężem padli ofiarą oszustów. 

Niestety środki te zostały już przelane na inne konto. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this