Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Areszt za molestowanie seksualne dla księdza Józefa G.! Kapłan pełnił swoją posługę w jednej z ostrowieckich parafii!

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu nadzoruje śledztwo przeciwko 58-letniemu Józefowi G., proboszczowi parafii Najświętszego Serca Jezusowego, któremu został przedstawiony m.in zarzut dopuszczenia się wobec małoletniego, poniżej 15 roku życia innej czynności seksualnej. Podejrzanemu księdzu grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Przestępstwo miał popełnić w latach 2005-2006, w tym czasie pełnił funkcję proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu.

zdjęcie ilustracyjne

Informacje o zarzutach wobec księdza Józefa G. podał dziś (18 września) rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu – Andrzej Dubiel. 

Postępowanie w sprawie zostało wszczęte 24 czerwca 2019 roku w skutek zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożonego przez oficjała Sandomierskiego Sądu Biskupiego w Sandomierzu.

W toku śledztwa, dzięki ścisłej współpracy z Sandomierską Kurią Diecezjalną został zebrany niezbędny materiał dowodowy, który stanowił podstawę zarzutów przedstawionych podejrzanemu.

15 września 2020 roku na polecenie Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu zatrzymano księdza Józefa G. Podejrzanemu przedstawiony został zarzut związany z molestowaniem seksualnym małoletniego poniżej 15 roku życia, jak również zarzut dotyczący bezprawnego wpływania na pokrzywdzonego, celem wywarcia na nim określonego wpływu, zmierzającego do złożenia korzystnych dla podejrzanego zeznań. 

Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, złożył obszerne wyjaśnienia, które są sprzeczne z zebranym w sprawie materiałem dowodowym. 

17 września 2020 Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu na wniosek tutejszej prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 

W śledztwie nadal prowadzone są intensywne czynności procesowe, mające na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności tej sprawy. 

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo z artykułu 200 §1 K.k. zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this