Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Czy wiaty przystankowe to w niektórych dzielnicach Ostrowca Św. wciąż „towar luksusowy”?

Nie tak dawno informowaliśmy o „marzeniach” mieszkańców dzielnicy Denków. Wiele do życzenia pozostawia tamtejsza infrastruktura, nie wszędzie są chodniki, czy drogi z nawierzchnią bitumiczną. Tymczasem w innej ostrowieckiej dzielnicy Ostrowca Świętokrzyskiego pasażerowie czekając na autobus, muszą „stać pod chmurką”. Interpelację w sprawie posadowienia wiat przystankowych wzdłuż ulicy Marii Konopnickiej złożył Dariusz Kaszuba, radny miejski z Klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Zdjęcie ilustracyjne wiaty przystankowej przy ulicy Romualda Traugutta w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– W ostatnich miesiącach tego roku obserwujemy w naszym mieście zmiany na przystankach autobusowych gdzie stare zniszczone wiaty przystankowe zastępowane są nowymi. Dwie nowe, z pomarańczowymi barwami, wiaty stanęły tym razem w centrum miasta – na zachodniej pierzei Rynku oraz na ulicy Starokunowskiej, kolejne dwie zostały zamontowane na ulicy Sandomierskiej – przy kościółku p.w. Najświętszego Serca Jezusowego, a ostatnie w tym etapie pojawią się w przyszłym tygodniu na ulicy Henryka Sienkiewicza oraz w pobliżu szpitala na ulicy Karola Szymanowskiego. Nowe wiaty spotkały się z dużym uznaniem mieszkańców naszego miasta, gdyż oprócz nowoczesnego wyglądu spełniają również swoją rolę informacyjną, informującą nie tylko o godzinach odjazdów autobusów ale również o miejskich wydarzeniach. Obecnie w wiatach zamieszczono piękną choinkę zapraszającą mieszkańców na wspólne rozświetlenie miejskiej choinki – czytamy w artykule z 7 grudnia 2017 roku na stronie jaroslawgorczynski.pl

Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.

Pięć lat później okazuje się jednak, że jeszcze nie wszędzie mieszkańcy Ostrowca Św. korzystać mogą z tego „luksusu”.

– W związku z licznymi prośbami mieszkańców Osiedla Piaski – Henryków zwracam się z wnioskiem o posadowienie dwóch wiat przystankowych na ulicy Marii Konopnickiej – na przystanku na ulicy Tadeusza Boya Żeleńskiego oraz po przeciwnej stronie ulicy. Z wyżej wymienionych przystanków korzystają w dużej części osoby starsze, które proszą o zadaszenie miejsca do oczekiwania na autobus – apeluje w swojej interpelacji Dariusz Kaszuba, radny z Klubu PiS. 

Problemem jest… szerokości chodnika.

– (…)  informuję, że po przeprowadzonej wizji w terenie stwierdzono, że ze względu na ograniczoną szerokość chodników w powyższych lokalizacjach jest możliwe postawienie wiat przystankowych wyłącznie o niedużych gabarytach. Wobec powyższego w przypadku pozyskania wiat o takich parametrach, zostaną one niezwłocznie posadowione we wskazanych przez Pana Radnego lokalizacjach – czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego. 

Czy mieszkańcy tej części Ostrowca Św. doczekają się wiat przystankowych? A jeśli tak, kiedy?

Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this