Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św. Groził prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu! Został zatrzymany przez Policję! Czy usłyszy zarzuty?

Najprawdopodobniej jeszcze dziś (środa, 23 września) zarzuty usłyszy mężczyzna, który groził Jarosławowi Górczyńskiemu, prezydent Ostrowca Św. 22-letniego mężczyznę wczoraj (wtorek, 22 września) zatrzymali ostrowieccy policjanci. Za przestępstwo z artykułu 190 § 1 Kodeksu Karnego, grozi mu kara grzywny, kara ograniczenia wolności oraz kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Fot. Łukasz Grudninewski/naOSTRO.info

W sobotnie popołudnie do dyżurnego straży miejskiej zadzwonił mieszkaniec Ostrowca Św. 

– Słowa, które wypowiedział zmroziły dyżurnego. Były to mocne słowa. Były to słowa groźne, skierowane bezpośrednio do prezydenta Ostrowca Św., Jarosława Górczyńskiego.   Z ich treści wynikało, że prezydentowi może grozić niebezpieczeństwo – wyjaśnia Andrzej Kaniewski, komendant Straży Miejskiej w Ostrowcu Św.

Podkreśla, że rozmowa została przeciągnięta, mężczyzna został wypytany o swoje intencje. W trakcie rozmowy był agresywny, padały kolejne słowa, z których wynikało, że prezydent Ostrowca Św. może być zagrożony. 

– Padły słowa o możliwym ataku na prezydenta w związku z czym podjęliśmy decyzję, żeby tę sprawę przekazać panu prezydentowi, powiadomiliśmy również Komendę Powiatową Policji w Ostrowcu Św. Mając na względzie sytuacje, które zdarzały się w naszym kraju. Pamiętne zdarzenie gdańskie, gdzie zginął prezydent Adamowicz, takiej sytuacji nie można było zlekceważyć – dodaje Andrzej Kaniewski. 

Andrzej Kaniewski, Komendant Straży Miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Fot. Łukasz Grudinewski/naOSTRO.info

Komendant  nie chce przytaczać szczegółów rozmowy telefonicznej. Została ona zabezpieczona jako materiał dowodowy w sprawie. 

W poniedziałek (21 września) mężczyzna, który telefonicznie groził prezydentowi, pojawił się pod Urzędem Miasta Ostrowca Św., domagając się rozmowy z prezydentem. Został zatrzymany, wylegitymowany i przeszukany, czy nie posiada przy sobie niebezpiecznych narzędzi. 

Andrzej Kaniewski podkreśla, że jest to pierwsze tego typu zdarzenie.

– O ile pamiętam jest to pierwsze takie bezpośrednie zdarzenie, które tyczy się pana prezydenta Górczyńskiego. Nie pamiętam, żeby inni prezydenci byli w ten sposób atakowani – podsumowuje  komendant straży miejskiej.

Andrzej Kaniewski, Komendant Straży Miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Fot. Łukasz Grudinewski/naOSTRO.info

Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. dodaje, że ostrowieccy policjanci oficjalne zawiadomienie otrzymali wczoraj (wtorek, 22 września).

– Zostało wszczęte dochodzenie o przestępstwo z artykułu 190 § 1 Kodeksu Karnego, w sprawie gróźb karalnych kierowanych pod adresem prezydenta Ostrowca Św. W tej sprawie również wczoraj został zatrzymany 22-letni mieszkaniec naszego miasta – wyjaśnia Ewelina Wrzesień.

Najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszy zarzuty. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this