Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Krzysztof K. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie!

Podejrzany o zabójstwo 41-latka Krzysztof K. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. O tymczasowym aresztowaniu mężczyzny zdecydował dziś (piątek, 24 września) Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek na jednym z ostrowieckich osiedli.

Budynek Sądu Rejonowego w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomnijmy, że w miniony wtorek, 21 września  około godziny 14.40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim  otrzymał zgłoszenie o zakrwawionym mężczyźnie. Z przekazanych informacji wynikało, że ma on znajdować się na klatce schodowej bloku wielorodzinnego. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci oraz ratownicy medyczni. Niestety życia 41-latka nie udało się uratować. 

Jak poinformowała nas wówczas Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Św., wstępne obrażenia wskazywały na to, że do śmierci ostrowczanina mogły przyczynić się osoby trzecie. Mundurowi  niezwłocznie podjęli działania mające na celu ustalenie przebiegu zdarzenia i zatrzymania osoby mającej związek ze śmiercią mężczyzny. 

Bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny były rany zadane nożem. W sprawie zebrano materiał dowodowy w postaci wyników oględzin miejsca zdarzenia i zwłok prowadzonych pod kierownictwem prokuratora i z udziałem biegłego lekarza sądowego, wstępnych wyników sekcji zwłok oraz zeznań świadków.

Wykonane czynności doprowadziły do zatrzymania 35-letniego mężczyzny i 32-letniej kobiety. Po zebraniu materiału dowodowego przez ostrowieckich śledczych zarzut zabójstwa usłyszał mężczyzna. 

Dziś Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim na wniosek prokuratora zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 35-latka na okres 3 miesięcy.

Popełnione przez ostrowczanina przestępstwo zagrożone jest karą 25 lat więzienia, a nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this