Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św. Nowy asfalt, chodniki i oznakowanie! Zakończył się remont ulicy Sandomierskiej!

Kierowcy mogą już odetchnąć z ulgą. Zakończył się remont ulicy Sandomierskiej w Ostrowcu Św. W tym tygodniu prowadzone będą jedynie prace porządkowe. Na ponad kilometrowym odcinku ulicy Sandomierskiej i Rondzie Republiki Ostrowieckiej wymieniona została nawierzchnia. Wykonane zostały prace brukarskie: krawężniki i odcinki chodników, azyle dla pieszych, nowe oznakowanie poziome. – Były dni, kiedy zmiany organizacji ruchu były odczuwalne dla kierowców, ale wykonawca starał się minimalizować utrudnienia. Myślę, że remont przebiegł sprawnie – tłumaczy Małgorzata Pawelec-Buras, główny specjalista do spraw komunikacji w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach.

Fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Odcinek ulicy Sandomierskiej w ciągu drogi krajowej nr 9 Radom – Ostrowiec Świętokrzyski – Rzeszów o długości około 1,1 km to jeden z głównych traktów komunikacyjnych w mieście.  W ubiegłych latach wyremontowana została nawierzchnia drogi krajowej nr 9 na odcinku ulicy Opatowskiej oraz na skrzyżowaniu ulic Opatowskiej, Sandomierskiej i Zygmuntówki.

– Zdajemy sobie wszyscy sprawę, że krajowa 9 w Ostrowcu Św. jest obciążona ruchem. Był to już kolejny remont, bo mówimy o trzecim odcinku w ostatnich latach, który został wyremontowany w ciągu drogi nr 9. Staramy się, żeby standard tej nawierzchni był dobry – podkreśla Małgorzata Pawelec-Buras. 

Fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Roboty drogowe rozpoczęły się 25 sierpnia od rozbiórki chodników.  Wykonawcą był Budromos ze Starachowic. Koszt prac opiewał na ok.  1,5 mln zł.

– Wykonawca zorganizował ten remont  w porozumieniu z nami w ten sposób, że w momencie kiedy nie prowadził prac, a było to możliwe między jednym, a drugim etapem robót, to jednak udostępniał dla ruchu ulicę Sandomierską i rondo. Starał się też skumulować prace, które wymagały zmiany organizacji ruchu wahadłowego, bądź zamykania odcinków ronda. Były dni, kiedy te zmiany organizacji ruchu były odczuwalne, ale wykonawca starał się minimalizować utrudnienia. Myślę, że remont przebiegł sprawnie – dodaje Małgorzata Pawelec-Buras. 

Na ponad kilometrowym odcinku ulicy Sandomierskiej i Rondzie Republiki Ostrowieckiej wymieniona została nawierzchnia. Wykonane zostały prace brukarskie: krawężniki i odcinki chodników, azyle dla pieszych, nowe oznakowanie poziome, poprawiono stan odwodnienia,  a także przeprowadzono niezbędne naprawy. Małgorzata Pawelec-Buras podkreśla, że remont odbył się zgodnie z planem. 

W ramach bieżącego utrzymania dróg i obiektów GDDKiA zabezpieczono i pomalowano gzymsy wiaduktu na Alei 3 Maja.  

–  W ubiegłym roku została wyremontowana kładka dla pieszych. W tym roku  ramach bieżącego utrzymania zabezpieczyliśmy i pomalowaliśmy przeciwległą stronę wiaduktu – dodaje Małgorzata Pawelec-Buras.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this