Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Okradł altankę, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności! Policjanci apelują do działkowców: Zabezpiecz swoje mienie!

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich zatrzymali 26-latka, podejrzanego o włamanie się do jednej z altanek na terenie ogrodów działkowych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Łupem złodzieja padły przedmioty o wartości blisko 400 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie ilustracyjne

Na początku lipca do mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. wpłynęło zawiadomienie dotyczące włamania i kradzieży przedmiotów z altanki znajdującej się na terenie ogródków działkowych w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Z przekazanych od zgłaszającego informacji wynikało, że do zdarzenia miało dojść pod koniec czerwca tego roku. Łupem sprawcy padło mienie o wartości blisko 400 złotych. Sprawą od razu zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich. Skrupulatna praca stróżów prawa doprowadziła do zatrzymania 26-letniego ostrowczanina – wyjaśnia Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

Mężczyzna usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia m.in. narzędzia gospodarstwa domowego, sprzęt elektroniczny i sprzęt AGD. Za popełnione przestępstwo ostrowczaninowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Ostrowieccy mundurowi apelują do działkowców, aby zadbali o zabezpieczenie swojego mienia.

Pamiętajmy o tym, aby: drzwi, okna altanki oraz furtkę wyposażyć w dobre zamki, rygle i zasuwy, nie pozostawiać na dłużej bez zabezpieczenia narzędzi i innych drobnych przedmiotów, bo to one są najczęściej celem kradzieży, w miarę możliwości oznacz wszystkie przedmioty poprzez naniesienie trwałych, umownych znaków ułatwiających identyfikację, w przypadku dłuższej nieobecności poproś zaufanego sąsiada – działkowca o opiekę nad działką; warto pozostawić mu swój numer telefonu, do wszelkich prac na działce, których nie możesz wykonać sam dobieraj ludzi pewnych i sprawdzonych, najlepszym zabezpieczeniem przed kradzieżą lub włamaniem jest wzajemna pomoc działkowców, po zakończeniu sezonu warto pamiętać o zabraniu ze sobą możliwie wszystkich wartościowych przedmiotów, widząc włamanie do altanki należy powiadomić Policję. W takim przypadku nie należy: wchodzić do altanki, dotykać pozostawionych tam przedmiotów, sprzątać, czy naprawiać uszkodzeń do czasu przybycia funkcjonariuszy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this