Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Okradł altankę, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności! Policjanci apelują do działkowców: Zabezpiecz swoje mienie!

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich zatrzymali 26-latka, podejrzanego o włamanie się do jednej z altanek na terenie ogrodów działkowych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Łupem złodzieja padły przedmioty o wartości blisko 400 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie ilustracyjne

Na początku lipca do mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. wpłynęło zawiadomienie dotyczące włamania i kradzieży przedmiotów z altanki znajdującej się na terenie ogródków działkowych w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Z przekazanych od zgłaszającego informacji wynikało, że do zdarzenia miało dojść pod koniec czerwca tego roku. Łupem sprawcy padło mienie o wartości blisko 400 złotych. Sprawą od razu zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich. Skrupulatna praca stróżów prawa doprowadziła do zatrzymania 26-letniego ostrowczanina – wyjaśnia Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

Mężczyzna usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia m.in. narzędzia gospodarstwa domowego, sprzęt elektroniczny i sprzęt AGD. Za popełnione przestępstwo ostrowczaninowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Ostrowieccy mundurowi apelują do działkowców, aby zadbali o zabezpieczenie swojego mienia.

Pamiętajmy o tym, aby: drzwi, okna altanki oraz furtkę wyposażyć w dobre zamki, rygle i zasuwy, nie pozostawiać na dłużej bez zabezpieczenia narzędzi i innych drobnych przedmiotów, bo to one są najczęściej celem kradzieży, w miarę możliwości oznacz wszystkie przedmioty poprzez naniesienie trwałych, umownych znaków ułatwiających identyfikację, w przypadku dłuższej nieobecności poproś zaufanego sąsiada – działkowca o opiekę nad działką; warto pozostawić mu swój numer telefonu, do wszelkich prac na działce, których nie możesz wykonać sam dobieraj ludzi pewnych i sprawdzonych, najlepszym zabezpieczeniem przed kradzieżą lub włamaniem jest wzajemna pomoc działkowców, po zakończeniu sezonu warto pamiętać o zabraniu ze sobą możliwie wszystkich wartościowych przedmiotów, widząc włamanie do altanki należy powiadomić Policję. W takim przypadku nie należy: wchodzić do altanki, dotykać pozostawionych tam przedmiotów, sprzątać, czy naprawiać uszkodzeń do czasu przybycia funkcjonariuszy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Ćmielów: Zamówił pizzę i za nią nie zapłacił, potem okradł sklep spożywczo-przemysłowy! Został aresztowany na 3 miesiące!

FAKTY

Koronawirus: 1136 nowych przypadków zakażenia w Polsce, 36 z nich na terenie województwa świętokrzyskiego!

FAKTY

Ostrowiec Św. Groził prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu! Został zatrzymany przez Policję! Czy usłyszy zarzuty?

FAKTY

Zaginął Sebastian Bęben! Widziałeś mężczyznę ze zdjęcia? Powiadom Policję!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this