Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowiec Św.: Procedury przetargowe w sprawie rozbudowy drogi nr 754 – rozpoczęte!

Dziś (poniedziałek, 24 stycznia) do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wysłane zostało Ogłoszenie o zamówieniu w trybie przetargu nieograniczonego na rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z rozbudową mostu na rzece Kamiennej. Z nowej infrastruktury drogowej mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego powinni pojechać w marcu 2024 roku. Przewidywana wartość inwestycji to: 91 568 940,24 zł (bez gruntów)

Od lewej: Zbigniew Duda, radny powiatowy z Klubu Prawa i Sprawiedliwości w Ostrowcu Św., Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Monika Słoniewska, zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach i Jerzy Wrona, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskeigo

Na tę inwestycję mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego czekali od lat. Mowa o rozbudowie, przebiegającej przez Ostrowiec Świętokrzyski  drogi wojewódzkiej Nr 754. Zadanie obejmie swym zakresem kompleksową przebudowę odcinka od mostu na Alei 3 Maja, do skrzyżowania z Aleją Jana Pawła II wraz z budową nowego mostu przez rzekę Kamienną, z nowymi funkcjonalnymi skrzyżowaniami z drogami powiatowymi i gminnymi.

Jak poinformowała nas Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, dziś  (poniedziałek, 24 stycznia)  do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wysłane zostało Ogłoszenie o zamówieniu w trybie przetargu nieograniczonego na rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 754 w Ostrowcu Św. wraz z rozbudową mostu na rzece Kamiennej. 

Na zdjęciu: Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego
Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Wysłanie ogłoszenia do publikacji jest równoznaczne ze wszczęciem  postępowania w sprawie udzielenia przedmiotowego zamówienia.

Na zadanie otrzymano wstępną promesę dotyczącą dofinansowania inwestycji z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w celu zapewnienia dofinansowania ze środków Programu na realizację inwestycji.

– Ruszają procedury przetargowe Słowo staje się faktem. Trudna inwestycja, ale efekt będzie będzie spektakularny i na miarę XXI wieku – komentuje Magdalena Zieleń.

Przewidywana wartość inwestycji to: 91.568.940,24 zł (bez gruntów) Przewidywany okres realizacji inwestycji: marzec 2022 do marzec 2024.

O rozbudowie drogi 754 pisaliśmy także tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this