Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowiec Św.: Przebieg interwencji zarejestrowała kamera! Wpadł poszukiwany 19-latek! [VIDEO]

Ostrowieccy policjanci od początku roku posiadają na wyposażeniu sprzęt służbowy w postaci kamer, które służą do rejestrowania przebiegu interwencji. Urządzenie, które jest przypięte do munduru uruchamiane jest jednym przyciskiem. Policjanci informują uczestników interwencji, że jej przebieg będzie nagrywany. Nie inaczej było w przypadku 19-letniego ostrowczanina, poszukiwanego na podstawie nakazu doprowadzenia.

Źródło: policja.pl

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymali w tym roku nowy sprzęt służbowy w postaci 29 kamer nasobnych. Urządzenia te są używane w codziennej służbie. Głównym celem wykorzystywania kamer jest transparentność policyjnych działań, ochrona obywateli oraz ochrona prawna interweniujących policjantów.

Urządzenie jest przypięte do munduru i uruchamiane jednym przyciskiem. Policjant informuje uczestników interwencji, że jej przebieg będzie nagrywany. Wykorzystywanie kamer nasobnych już niejednokrotnie pozwoliło rozwiązać kontrowersyjne sytuacje, w których relacje z przebiegu interwencji inaczej przedstawiali policjanci, a inaczej osoby wobec, których interwencja ta była podjęta. Odtworzenie zapisu obrazu i dźwięku, w sposób jednoznaczny pozwala wyjaśnić wszystkie sporne kwestie. Zarejestrowany materiał audio-wideo można wykorzystać np. jako dowód w prowadzonych postępowaniach.

Nie inaczej było w przypadku 19-letniego ostrowczanina, który  poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim. W więziennej celi za dokonaną kradzież miał do odbycia karę 15 dni pozbawienia wolności. Ponadto 19-latek poszukiwany był na podstawie kilku zarządzeń wydanych przez różne prokuratury w całym kraju celem ustalenia miejsca pobytu. Dodatkowo w trakcie czynności mundurowi w jego portfelu ujawnili kilka porcji amfetaminy.

Do zdarzenia doszło 19 września, dziś mundurowi udostępnili filmik z jego przebiegu.

Źródło: Świętokrzyska Policja

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this