Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowiec Św.: Przetarg na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 754 wraz z przebudową mostu na rzece Kamiennej będzie powtórzony?

Powtórzony zostanie przetarg na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 754 wraz z przebudową mostu na rzece Kamiennej w Ostrowcu Św. Rząd wydłużył termin ogłaszania przetargów zadań realizowanych w ramach Polskiego Ładu. Przypomnijmy, że w przetargu złożona została tylko jedna oferta od Mota-Engil Central Europe z Warszawy, która była o 56 000 000 wyższa niż szacunki do przetargu.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich przeanalizował i porównał oferty złożone w przetargach drogowych w naszym województwie,  ale również w całej Polsce. Okazało się że ceny złożonych ofert w stosunku do kosztorysu inwestorskiego były wyższe od 20 do 50 %. Były również takie które mieściły się w kosztorysach 

– Powtórzenie przetargu jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem.  Otwarcie ofert w naszym przetargu odbyło się 3 tygodnie. po inwazji Rosji na Ukrainę a wtedy na rynku panowała panika, ceny wywindowały w górę. Obecnie sytuacja się ustabilizowała, rynek jest bardziej przewidywalny. Nowy przetarg powinien być ogłoszony do końca przyszłego tygodnia więc wartość nowych ofert powinniśmy poznać w połowie lipca tego roku – mówi Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Przypomnijmy, że inwestycja obejmie swym zakresem kompleksową przebudowę odcinka od mostu na Alei 3 Maja, do skrzyżowania z Aleją Jana Pawła II wraz z budową nowego mostu przez rz. Kamienną, z nowymi funkcjonalnymi skrzyżowaniami z drogami powiatowymi i gminnymi. W ramach inwestycji mają powstać także nowe parkingi, sygnalizacja świetlna, ścieżki rowerowe i chodniki.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this