Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowiec Św.: Z fałszywką na zakupy!

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 44-latkowi, który podejrzewany jest o zapłatę za zakupy fałszywym banknotem o nominale 200 zł. Mężczyzna tłumaczył, że pieniądze znalazł na ulicy. Teraz będzie musiał przekonać sąd.

Źródło: Świętokrzyska Policja

W minioną środę (16  czerwca)  około godziny 15.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.  otrzymał zgłoszenie od pracownicy jednego ze sklepów na terenie miasta, iż jeden z klientów za zakupiony towar zapłacił fałszywym banknotem o nominale 200 zł. 

W pierwszej chwili kasjerka nie zorientował się, że banknot jest fałszywy, jednak po dokładniejszym sprawdzeniu, niezwłocznie powiadomiła Policję. Na miejscu funkcjonariusze zapoznali się z zapisem sklepowego monitoringu oraz wizerunkiem klienta. Patrolując teren miasta policjanci z wydziału prewencji ostrowieckiej komendy zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy. 44-latek został zatrzymany. W trakcie czynności tłumaczył się, że banknot znalazł na ulicy. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem, a grozić może mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this