Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowieccy mundurowi ostrzegają przed oszustami!

Przed oszustami podszywającymi się pod policjantów, ostrzegają ostrowieccy mundurowi. – Apelujemy, aby osoby odbierające telefony, zwłaszcza od podejrzanych numerów, kierowały się rozsądkiem. Nie podawały danych osobowych, nie przelewały pieniędzy. Pamiętajmy! Nie każdy kto do nas dzwoni lub puka do drzwi ma uczciwe zamiary. Nadmierne zaufanie kończy się często utratą oszczędności życia – mówi Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Źródło: Ievgen Chabanov/Adobe Stock

Każdego dnia policja otrzymuje zgłoszenia o przypadkach kradzieży i skutecznych próbach wyłudzeń środków finansowych oraz danych osobowych. Najczęściej celem ataku padają osoby starsze i samotne. Niestety za swoją ufność i zaufanie seniorzy płacą utratą całego dorobku życia.  Tylko dziś na terenie województwa świętokrzyskiego miało miejsce kilka takich przypadków.

– Oszuści dzwonią do mieszkańców naszego miasta i przedstawiają się, że są policjantami, pracującymi na terenie naszej jednostki Policji. Tłumaczą, że  rozpracowują szajkę przestępców, która jest w posiadaniu danych ich rozmówcy. Proszą o nierozłączanie się i zweryfikowanie ich danych pod podanym przez nich numerem  telefonu – mówi Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

Przyznaje, że dziś oszuści dwukrotnie próbowali wyłudzić dane, na szczęście  osoby, do których się dodzwonili wykazały się czujnością, a o sprawie poinformowały policjantów. 

–  Zachowajmy  ostrożność, gdy odbierasz telefon od osoby podającej się za policjanta. Nigdy nie wpuszczaj do domu osób, których nie znasz i nie przekazuj im pieniędzy! Policja nigdy nie prosi o przekazanie oszczędności, ani nigdy nie informuje o prowadzanych tajnych akcjach przez telefon.

W razie jakichkolwiek podejrzeń lub wątpliwości warto powiadomić policję pod numerem alarmowym  112  lub udać się na najbliższą komendę – podsumowuje Ewelina Wrzesień.   

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this