Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowieccy Patrioci gotowi do Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych! Zachęcają mieszkańców by dołączyli do wydarzenia!

Już jutro (29 lutego) ulicami Ostrowca Świętokrzyskiego przejdzie Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Inicjatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Ostrowieccy Patrioci. Pochód wyruszy z ulicy Górzystej, aby swój marsz pamięci zakończyć przy Rondzie Narodowych Sił Zbrojnych. – Musimy walczyć o prawdę, bo w taki sposób przywracamy pamięć bohaterom – wyjaśnia Michał Ślusarz, prezes Stowarzyszenia Ostrowieccy Patrioci. Uczestnicy na czele marszu będą nieść baner z podobizną Stanisława Ostwinda, majora Narodowych Sił Zbrojnych, komendanta powiatowej placówki NSZ w Węgrowie, najwyższego rangą dowódcy pochodzenia żydowskiego w polskiej konspiracji w czasie II Wojny Światowej.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wszystko jest już dopięte na ostatni guzik, ale w sobotnie przedpołudnie Ostrowieccy Patrioci przypominać będą mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego o wieczornym marszu poprzez akcję ulotkową.  

– Po prostu „na świeżo” chcemy poinformować mieszkańców Ostrowca Św. o Marszu „Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Reklama naszego wydarzenia skupia się głównie na Internecie, a nie każdy go ma, a akcja ulotkowa ma trafić głównie do starszych osób.

Wielokrotnie słyszeliśmy, że ktoś nie wiedział o jakimś z naszych wydarzeń, bo nie ma dostępu do Internetu. Staramy się wszystkimi siłami promować marsz. Każde ręce do pomocy się przydadzą – mówi Michał Ślusarz. 

Przypomina, że Pamięć o Żołnierzach Wyklętych  jest naszym obowiązkiem. 

– Etos tych bohaterów jest zarazem przepiękną, a jednocześnie tragiczną kartą historii, którą trzeba kultywować. Walczyć z „czerwonymi” o godną pamięć dla Żołnierzy Wyklętych – dodaje.

Podczas jutrzejszego Marszu będzie też kilka niespodzianek.

– Przygotowaliśmy plansze z podobiznami Żołnierzy Wyklętych, które będą niesione przez uczestników.  Na przodzie marszu znajdzie się specjalnie przygotowany baner z podobizną Stanisława Ostwinda, żołnierza, NSZ pochodzenia żydowskiego. W ten sposób walczymy z propagandą, która mówi, że NSZ to mordercy Żydów. Te kłamstwa nadal są powielane przez środowiska lewicowe oraz osoby nieświadome tego, jak wyglądała prawda – podsumowuje Michał Ślusarz.

Zachęca, aby uczestnicy Marszu zabrali ze sobą biało-czerwone flagi. 

– Musimy walczyć o prawdę, bo w taki sposób przywracamy pamięć bohaterom. Musimy walczyć o tę prawdę, bo w taki sposób przywracamy im miejsce w historii. Stanisław Ostwind został zamordowany przez komunistów, bo nie podjął współpracy i nie zdradził wartości, na które przysięgał jako żołnierz Wojska Polskiego – podsumowuje Ostrowiecki Patriota. 

Więcej o Marszu pisaliśmy także tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this