Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowieccy policjanci przestrzegają przed oszustami!

Uwaga na oszustów! Jak poinformowała nas Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim na terenie województwa świętokrzyskiego znów rozdzwoniły się telefony od oszustów. Tym razem telefoniczni naciągacze podają się za członków rodziny, którzy znaleźli się w różnego rodzaju tarapatach. Ich cel jest jeden – wyłudzić jak największą gotówkę.

Źródło: Ievgen Chabanov/Adobe Stock

Oszuści nie śpią. Po raz kolejny ostrowieccy mundurowi ostrzegają przed telefonicznymi naciągaczami, którzy mają tylko jeden cel – wyłudzić jak największą gotówkę. 

Jak informuje Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. telefoniczni oszuści podszywają się pod krewnych i  znajomych. Ofiarami wyłudzaczy padają często osoby starsze, które  za swoją ufność i szczere intencje płacą utratą całego dorobku życia. 

– Apelujemy do państwa o ostrożność, czujność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi, którzy podają się za naszych krewnych lub policjantów, którzy chcą otrzymać od nas pieniądze. Nie każdy, kto do nas dzwoni lub puka do drzwi ma uczciwe zamiary, nigdy nie przekazujemy żadnych pieniędzy osobom obcym, którzy podają się przez telefon za członków rodziny. Takie informacje należy dokładnie sprawdzić. Nie udzielamy przez telefon żadnych informacji dotyczących danych osobowych, numerów konta bankowych oraz haseł do nich. Nie odpowiadajmy na nieznany telefony i sms-y informujące o rzekomych wygranych. Nie wierzcie państwo w żadne fantastyczne okazje. Nie ma takich – mówi Ewelina Wrzesień. 

Policja nigdy nie naraża obywateli na utratę mienia i nie wykorzystuje osób prywatnych do swoich działań. Funkcjonariusze policji przez telefon nie proszą o przekazywanie pieniędzy lub przesłanie ich na konta bankowe w ramach pomocy policji. 

W razie jakichkolwiek podejrzeń lub wątpliwości warto zadzwonić pod numer 112. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this