Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowieccy strażacy, jak i druhowie ochotniczych straży pożarnych prowadzą zbiórkę dla uchodźców z Ukrainy! Potrzebne łóżka, karimaty i śpiwory!

Potrzebne są łóżka polowe, łóżka standardowe, tapczany, materace, pościel, karimaty, koce i śpiwory. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim apeluje o pilną pomoc w zbiórce przedmiotów niezbędnych do zakwaterowania i zapewnienia podstawowych warunków do życia i funkcjonowania uchodźcom z Ukrainy. Miejsce zbiórki: siedziba KP PSP przy ulicy Adama Wardyńskiego 32 w Ostrowcu Św.

Siedziba KP PSP w Ostrowcu Św. przy ulicy Adama Wardyńskiego fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Państwowa Straż Pożarna jak i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu ostrowieckiego logistycznie wspierają działania służb w związku z kryzysem migracyjnym, spowodowanym wojną Ukrainie.
Ostrowieccy strażacy oprócz przekazywania niezbędnego sprzętu dla kolegów strażaków z Ukrainy pomagają również w transporcie obywateli Ukrainy, którzy przekraczają polskie przejścia graniczne do punktów recepcyjnych, gdzie otrzymują pomoc i wsparcie.
Ostrowieccy mundurowi od 4 marca transportowym busem przewożą z przejścia granicznego na terenie powiatu hrubieszowskiego uchodźców do wskazanych miejsc pobytu, a także zaangażowani są w działania humanitarne z dystrybucja darów.
Teraz apelują również o pomoc w zbiórce przedmiotów niezbędnych do zapewnienia podstawowych warunków do życia i funkcjonowania uciekającym przed wojną w Rosji – uchodźcom.
Potrzebne są: łóżka polowe, łóżka standardowe, tapczany, materace, pościel, karimaty, koce, śpiwory.
Jak czytamy w oficjalnym komunikacje Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. „w najbliższych dniach nasz powiat ma przyjąć kilkuset uchodźców. Osoby te otrzymają tymczasowe zakwaterowanie w obiektach należących m. in. do jednostek ochotniczych straży pożarnych (w remizach).”

Zbiórka prowadzona jest w siedzibie KP PSP w Ostrowcu Św. przy ul. Adama Wardyńskiego 32 w Ostrowcu Św.

W razie pytań kontakt:
mł. bryg. Paweł Kot nr tel. 608 422 253

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this