Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiecki mundurowy pod swój dach przyjął czteroosobową rodzinę z Ukrainy! Podkreśla, że pomoc drugiemu człowiekowi to jego powołanie!

Jak podkreśla st. sierż. Sławomir Bednarski pomoc drugiemu człowiekowi to jego powołanie, które realizuje w pracy zawodowej, jak i w życiu prywatnym. Ostrowiecki policjant, tak jak wiele innych osób w naszym kraju, nie pozostał obojętny na losy obywateli Ukrainy. Dał schronienie i przyjął pod swój dach rodzinę z Białej Cerkwi. Jest to policjantka, 38-letnia Tatiana i jej trójka dzieci w wieku od 4 do 18 lat.

fot. Świętokrzyska Policja

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim od początku wojny na Ukrainie aktywnie uczestniczą w działaniach pomocowych. Mundurowi włączyli się m.in. w zorganizowaną zbiórkę finansową na rzecz jej obywateli. Ponadto dbają o bezpieczeństwo uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie na terenie powiatu ostrowieckiego. Olbrzymim sercem i wsparciem dla jednej z ukraińskich rodzin wykazał się jeden ostrowieckich mundurowych – st. sierż. Sławomir Bednarski, który przyjął pod swój dach pochodzącą z Ukrainy policjantkę z trójką dzieci.

Mundur policyjny założył w 2016 roku. Obecnie pełni służbę w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na co dzień stróż prawa czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu w patrolu zmotoryzowanym, od kilku lat, kiedy pozwalają na to warunki pogodowe patroluje ulice miasta przemieszczając się także rowerem.

W obliczu tragedii jaka ma miejsce na Ukrainie i płynącej przez granicę fali uchodźców st. sierż. Sławomir Bednarski wraz z żoną podjęli decyzję o przyjęciu pod swój dach 4 osób potrzebujących pomocy. W minioną środę do jego domu przybyła z Białej Cerkwi 38-letnia Tatiana wraz z 3 dzieci: 18-letnią Julką, 8-letnią Poliną i 4-letnią Katią. Jak się okazało, Tatiana jest funkcjonariuszką policji na Ukrainie. Niestety jej mąż pozostał na miejscu, gdzie walczy o wolność swojego kraju.

St. sierż. Sławomir Bednarski podkreśla, że pomoc drugiemu człowiekowi to jego powołanie, które realizuje zarówno w służbie jak i w życiu prywatnym.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this