Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiecki Rynek zakwitł jesienią! Miasto wsparło lokalne gospodarstwa ogrodnicze!

Podobnie jak w innych polskich miastach, także w Ostrowcu Św. chryzantemy pojawiły się w przestrzeni publicznej. Dzięki kolorowym kwiatom zazwyczaj szary ostrowiecki rynek choć na chwilę zmienił swój wizerunek. Jak zapewnia magistrat w sumie 500 sztuk chryzantem ozdobi także skwery i ronda. To pomoc dla lokalnych przedsiębiorców, którzy z powodu zamknięcia cmentarzy na trzy dni (31 października – 2 listopada) nie mogli handlować nimi jak co roku.

Źródło: UM Ostrowiec Św.

Za Stalową Wolą, Starachowicami, Kielcami, a także setkami innych polskich miast, także Ostrowiec Świętokrzyski zakwitł jesienią.  Z powodu zamknięcia cmentarzy w dniu Wszystkich Świętych, lokalni producenci mieli utrudnioną możliwość sprzedaży wyprodukowanych chryzantem. 

– Miasto wykona w tym tygodniu nasadzenia i ustawienia kolejnych 500 sztuk jesiennych roślin jednorocznych tj. chryzantem na ostrowieckich skwerach i rondach oraz na Rynku. Sadzenie chryzantem stanowi uzupełnienie już istniejących kwietników, co znacznie wpłynie na ich estetykę i wizerunek miasta – wyjaśnia inspektor Milena Kostucha,  inspektor Wydziału  Infrastruktury Komunalnej w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Św.

Źródło: UM Ostrowiec Św.

Decyzję rzadu na oficjalnej strone Urrzęd Miasta skomentował Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św.: 

–  Kupuję lokalnie. To hasło, które jest mi szczególnie bliskie. Dlatego wspieramy nasze gospodarstwa ogrodnicze, które wskutek podjętych przez rząd decyzji zostały pozbawione możliwości sprzedaży przygotowywanego przez kilka miesięcy towaru W trudnych obecnie czasach liczą się nawet małe gesty solidarności – podsumowuje Jarosław Górczyński. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this