Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowiecki szpital oferuje wsparcie medykom z Ukrainy!

Jak podczas wczorajszej (środa, 2 marca) konferencji prasowej poinformował Tomasz Kopiec, dyrektor naczelny Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, w ostrowieckim szpitalu zatrudnionych jest aktualnie 11 osób zza naszej wschodniej granicy. Są to osoby, które skończyły studia medyczne, jednak czekają na niezbędne zgody, aby już w Polsce wykonywać swój zawód. Jest też grupa osób, która nie posiada specjalizacji. Zdobywać ją będą na polskich uczelniach. Jak zapewniał dyrektor, szpital deklaruje wsparcie dla pracowników z Ukrainy, a także ich rodzin.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak zapewniał Tomasz Kopiec, dyrektor naczelny ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim, ostrowiecka placówka zaoferowała pomoc zarówno materialną, jak i pomoc w zorganizowaniu miejsca dla rodzin i najbliższych, pracujących na terenie szpitala ukraińskich medyków.   

– Monitorujemy cały czas tę sytuację, jesteśmy w kontakcie.  Wpływają również do naszego szpitala kolejne aplikacje osób, które chciałyby podjąć pracę, które są w kontakcie z naszymi znowu  lekarzami, więc na bieżąco jesteśmy w stanie dokonywać tej pomocy i na poziomie administracyjnym, i na poziomie kontaktu z przedstawicielami władzy – mówił Tomasz Kopiec. 

Dodał, że na terenie placówki jest 11 osób z Ukrainy.  To osoby, które na Ukrainie pracowały jako lekarze, czekają na odpowiednie zgody, aby móc wykonywać swój zawód w Polsce. Zatrudnieni są jako sanitariusze.  Jest też grupa osób, która specjalizacji nie posiada, są absolwentami uczelni medycznych, natomiast już w Polsce będą zdobywać konkretne specjalizacje.

Uchodźcy z Ukrainy mogą liczyć na pomoc medyczną. Jak informuje Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św. wszystkie podmioty lecznicze Podstawowej Opieki Zdrowotnej na terenie powiatu ostrowieckiego zgodnie z komunikatem NFZ mają obowiązek udzielić pomocy medycznej osobom, które przybyły zza wschodniej granicy. Wszystkie POZ w swoich godzinach pracy tj. 8.00 – 18.00 przyjmują pacjentów z Ukrainy.

Po godzinach pracy POZ (po 18.00) oraz w soboty i niedziele osoby zainteresowane będą przyjmowane w przyszpitalnej Poradni Świątecznej i Nocnej Opieki Lekarskiej, przy ul. Szymanowskiego 11 w Ostrowcu Św., gdzie w razie konieczności podczas wizyty będzie dostępna osoba tłumacząca. W przypadkach zagrożenia życia osoby mogą zgłaszać się na Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR).

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this