Znajdź nas na

FAKTY

Pacjenci korzystający z łazienek na oddziale neurologicznym doczekają się większego komfortu?

Będą nowe drzwi wejściowe do ostrowieckiego szpitala i lepsze warunki w łazienkach na oddziale neurologicznym? Interpelację w tej sprawie złożyła Emilia Łupina, radna powiatowa z Klubu Prawa i Sprawiedliwości. Jak argumentuje radna montaż automatycznych drzwi ułatwi korzystanie z usług szpitala zwłaszcza osobom starszym i tym z niepełnosprawnościami, a oklejenie szyb w łazienkach, znajdujących się na oddziale neurologicznym folią, pozwoli na poprawę komfortu i intymności przebywających tam pacjentów. Okna wychodzą bowiem na ulicę i parking samochodowy.

Zdjęcie ilustracyjne Szpital w Ostrowcu Św. fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Emilia Łupina, radna Rady Powiatu Ostrowieckiego w jednej ze swoich interpelacji zaapelowała o oklejenie matową mleczną folią szyb okiennych, które znajdują się w łazienkach na wprost pryszniców na oddziale neurologii Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

– Potrzebę taką zgłosili mi pacjenci szpitala. Przebywając ostatnio na oddziale neurologii miałam okazję przekonać się osobiście, że oklejenie szyb jest niezbędne, aby zapewnić pacjentom intymne warunki w czasie czynności higienicznych. Nadmienię, że ona wychodzą na ulice i parking samochodowy – napisała radna.

Poruszyła także temat wymiany drzwi na automatyczne w wejściu głównym do Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Św. Emilia Łupina podkreśla, że potrzebę taką kilkukrotnie zgłaszali jej niepełnosprawni pacjenci oraz osoby starsze korzystające z poradni specjalistycznych. 

Interpelacja radnej Emilii Łupiny Źródło: ostrowiecki.eu
Interpelacja radnej Emilii Łupiny Źródło: ostrowiecki.eu

– Koszt wymiany drzwi wejściowych na automatyczne jest niewielki, a znacząco wpłynąłby na ergonomiczne przemieszczanie się pacjentów i personelu szpitala. Drzwi automatyczne są również bardzo wskazane ze względów sanitarno-epidemiologicznych, gdyż zapobiegają rozprzestrzenianiu się wielu chorób przenoszących się przez dotyk. W imieniu mieszkańców powiatu ostrowieckiego proszę o pozytywne i jak najszybsze rozpatrzenie tej sprawy – czytamy w interpelacji radnej. 

Z odpowiedzi, jaką otrzymała wynika, że Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Św. aktualnie jest w czasie remontu parteru budynku „B” oraz „A” szpitala. 

– Zakres prac remontowych obejmuje główne wejście do szpitala gdzie zaplanowana jest wymiana drzwi na automatyczne oraz ustawienie krzeseł w wyznaczonych miejscach. Natomiast odnosząc się do wniosku dot. Oddziału Neurologii, ponieważ zlokalizowany jest na 3 piętrze szpitala, nie ma bezpośrednio sąsiadujących budynków na tym poziomie. Mając na względzie komfort i poczucie intymności pacjentów oddziału, Dyrekcja zadeklarowała podjęcie w tej sprawie odpowiednich kroków – brzmi odpowiedź, jaką otrzymała radna.      

Odpowiedź, jaką otrzymała radna Emilia Łupina Źródło: ostrowiecki.eu

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this