Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

„Piaskowe Babki” nie zwalniają tempa! Dzięki inicjatywie Koła w świetlicy wiejskiej pojawił się nowy kącik kuchenny!

Będą mogły wspólnie gotować i wymieniać się przepisami. Koło Gospodyń Wiejskich w Piaskach Brzóstowskich wyposażyło świetlicę wiejską w nowy zestaw mebli kuchennych. Udało się dzięki dotacji z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. – Marzył nam się taki mały kącik kuchenny, miejsce, gdzie będziemy mogły przygotowywać przysmaki na kiermasze, uroczystości, czy imprezy, organizowane dla mieszkańców nasze mejscowości – wyjaśnia Sylwia Ziółkowska, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich „Piaskowe Babki” w Piaskach Brzóstowskich.

Ewelina Cieślikowska i Sylwia Ziółkowska z KGW Piaskowe Babki w Piaskach Brzóstowskich fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Koło Gospodyń Wiejskich z Piasków Brzóstowskich zgodnie z wcześniejszymi  deklaracjami, nie zwalnia tempa. Dzięki inicjatywie „Piaskowych Babek” świetlica wiejska wzbogaciła się o nowe meble kuchenne. 

– Otrzymaliśmy w tym roku dotację z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Na nasze koło wyniosła ono 4 000 zł, ponieważ jej wysokość uzależniona jest od ilości członków. Postanowiłyśmy, że za te środki zakupimy meble kuchenne, żeby w tej świetlicy zrobić kącik kuchenny. Słowa dotrzymałyśmy –  mówi Sylwia Ziółkowska, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Piaskach Brzóstowskich.

Dodaje, że Koło ma podpisaną umowę użyczenia lokalu z gminą Ćmielów.  Świetlica wiejska mieści się w budynku, który kiedyś był w całości zamieszkały przez lokatorów. Ewelina Cieślikowska, członkini KGW w Piaskach Brzóstowskich i radna Rady Miejskiej w Ćmielowie przypomina, że wygospodarowano w nim dwa pomieszczenia na świetlicę, w których odbywają się m.in spotkania sołeckie, Dzień Kobiet, czy „Mikołajki” dla dzieci. Dzięki  jej inicjatywie jesienią ubiegłego roku w świetlicy wiejskiej pojawiło się także ogrzewanie. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Wystosowałam pismo do gminy  z prośbą o zamontowanie ogrzewania. Głównie w trosce o naszych najmłodszych mieszkańców. Gmina rozpatrzyła mój wniosek pozytywnie. Zamontowano dwie kurtyny. Koszt ich zakupu nie był duży, bo wyniosło to zaledwie 1200 zł. Jesienią, czy zimą mamy się już gdzie spotykać, nie musimy się też martwić, że zaproszone na jakąś imprezę dzieci – zmarzną – dodaje Ewelina Cieślikowska, która jest także jednym z dwóch opiekunów świetlicy. 

W czwartek w mniejszym z pomieszczeń zamontowany został zestaw mebli kuchennych.

fot. Ewelina Cieślikowska

– Mamy trzy szafki wiszące, trzy stojące do tego dwukomorowy  zlewozmywak. Zainwestowałyśmy  środki z dotacji, abyśmy mogły spotykać się wspólnie w jednym miejscu i razem przygotowywać produkty na kiermasze, na festyny, czy imprezy organizowane w gminie. Dotychczas wyglądało to tak, że każda piekła, czy przygotowywała coś we własnym domu, a potem trzeba było zrobić objazd po domach, żeby to zebrać. Marzy nam się, abyśmy już wspólnie mogły się spotykać w jednym miejscu i działać dla dobra naszego sołectwa i jego mieszkańców – tłumaczy Sylwia Ziółkowska. 

Deklaruje, że Koło będzie się starało systematycznie doposażać świetlicę w sprzęt niezbędny do funkcjonowania Koła. 

O „Piaskowych Babkach” pisaliśmy także tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this