Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Pierwszy transport węgla dotarł już do gminy Ćmielów!

Do gminy Ćmielów dotarł już pierwszy transport węgla. Od poniedziałku ( 12 grudnia) jego dystrybucją zajmie się Samorządowy Zakład Wodociągów i Gospodarki Komunalnej w Ćmielowie. Węgiel rozwożony będzie według kolejności dokonanych zgłoszeń i wpłat. – Cieszę się, że w tych trudnych czasach, przed Świętami Bożego Narodzenia, możemy w ten sposób pomóc naszym mieszkańcom – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

fot. Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Gmina Ćmielów, jako jedna z pierwszych na terenie powiatu ostrowieckiego podjęła się dystrybucji węgla na preferencyjnych cenach.  Dziś (9 grudnia) węgiel dotarł już na plac przy Samorządowym Zakładzie Wodociągów i Gospodarki Komunalnej w Ćmielowie, skąd już w poniedziałek (12 grudnia) rozwożony będzie do mieszkańców gminy. Samorząd zaznacza, że kolejność dokonywania wpłat decydować będzie o dystrybucji węgla.

– To nie lada wyzwanie, przygotować się w tak krótkim czasie do tego, aby dystrybuować węgiel. Są to czynniki niezależne od samych włodarzy: wójtów, burmistrzów, prezydentów, ale wsłuchując się w potrzeby i oczekiwania mieszkańców zadeklarowałam, że chcemy w ten sposób pomagać, z tym, że do wczoraj, nie mieliśmy jeszcze możliwości dystrybucji węgla, bo go po prostu nie było – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. 

Dodaje, że gmina prowadziła  szereg rozmów z przedstawicielem PGG, jeśli chodzi o procedurę składania zapotrzebowania. 

fot. Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

– Takie zapotrzebowanie, co ilości węgla zostało odpowiednio wcześniej złożone. Po sesji nadzwyczajnej mogłam podpisać stosowną umowę, ponieważ umocowali mnie do tego radni. Od tego czasu, cały czas czekaliśmy na węgiel. Cena węgla, po  analizach i kalkulacjach wyniesie  1845 zł brutto za tonę. Cena węgla nie ulegnie już zmianie. Szczegóły dotyczące dystrybucji węgla zostały opublikowane w ramach ogłoszeń na tablicach informacyjnych na terenie naszej gminy. – mówi Joanna Suska.  

Węgiel, który trafił do gminy Ćmielów przywieziony zostanie ze składu w  Opolu Lubelskim. Początkowo gmina złożyła zapotrzebowanie na 700 ton węgla, po konsultacjach o dodatkowych – 300 ton. 

Dystrybucją węgla zajmie się Samorządowy Zakład Wodociągów i Gospodarki Komunalnej w Ćmielowie.

– Jak zwykle, systemem gospodarczym działamy dla dobra mieszkańców – podsumowuje Joanna Suska. 

Źródło: FB Gmina Ćmielów

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this