Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Piraci drogowi pod lupą ostrowieckich policjantów!

Dziś (9 lipca) do godziny 22.00 na terenie powiatu ostrowieckiego trwać będą działania policjantów, podczas których mundurowi zwracać będą szczególną uwagę na kierujących lubiących dodać gazu. Nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną wypadków drogowych,które często kończą się tragicznie. Akcja przeprowadzana jest dziś w całej Polsce, według danych przedstawionych przez Komendę Główną Policji w Warszawie weźmie w niej udział ponad 5 tysięcy policjantów ruchu drogowego.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Podczas działań policjanci wykorzystają wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości  m.in. laserowe mierniki prędkości oraz radiowozy wyposażone w urządzenia do rejestracji zachowań uczestników ruchu drogowego, tzw. wideorejestratory. Patrole biorące udział w działaniach będą pełniły służbę w miejscach newralgicznych, gdzie dochodzi do dużej liczby wypadków drogowych.

W miejscach tych ostrowiecka policja zastosuje kaskadowy pomiar prędkości – polegający na umiejscowieniu na danym odcinku drogi kilku patroli ruchu drogowego kontrolujących prędkość pojazdów.

Działania policjantów mają na celu wyeliminowanie kierujących, którzy nie stosują się do ograniczenia prędkości,  jak również uświadomienie wszystkim, jak poważne konsekwencje powoduje ignorowanie przepisów prawa.  Zbyt duża prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, niejednokrotnie są to zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym, a obrażenia ciała jakich doznają uczestnicy takich wypadków są bardzo poważne. Zmniejszenie prędkości często decyduje o życiu i zdrowiu poszkodowanych.

Funkcjonariusze oprócz sprawdzania prędkości z jaką poruszają się kierowcy, będą weryfikowali ich stan trzeźwości, sprawdzając także wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. 

Jak przypomina asp. Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, kierującemu, który porusza się pojazdem w terenie zabudowanym, przekraczając dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this