Znajdź nas na

FAKTY

Placówka gazownicza wraca do Ostrowca Św! Wiemy, kiedy rozpocznie swoją działalność!

Tak jak już informowaliśmy do Ostrowca Św. po długiej przerwie powrócą gazownicy. To dobra wiadomość dla mieszkańców Ostrowca Św. i powiatu ostrowieckiego. Z jednej strony Placówka Gazownicza zajmie się bowiem sprawami związanymi z poborem i analizą dystrybucji, a także – na miejscu dostępne będzie pogotowie gazowe. Oficjalne otwarcie placówki zaplanowano na poniedziałek, 14 września.

Placówka gazownicza powróciła do Ostrowca Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Placówka gazownicza  była zawsze ważnym miejscem na mapie Ostrowca Św., zwłaszcza, gdy doszło do awarii lub potrzebna była natychmiastowa interwencja pogotowia gazowego. Niestety w 2013 roku gazownicy zmuszeni zostali do przeprowadzki, a mieszkańcy od tej pory wszystkie sprawy musieli załatwiać w Starachowicach. Według statystyk na terenie powiatu ostrowieckiego dochodzi do dwukrotnie większej liczby interwencji, niż na terenie powiatu starachowickiego. Niezbędne jest zatem znajdujące się na miejscu pogotowie gazowe.

O to, aby placówka wróciła na ulicę Sandomierską zabiegali ostrowieccy parlamentarzyści, senator Jarosław Rusiecki i poseł Andrzej Kryj z Prawa i Sprawiedliwości. 

– Trzeba wspomnieć tutaj decyzje zarządu, a przede wszystkim ówczesnego prezesa Polskiej Spółki Gazownictwa,  pana Jarosława Wróbla, bo to on podjął decyzję, żeby gazownicy do Ostrowca Św.  powrócili. Spotykałem się z panem prezesem kilkukrotnie w Warszawie, rozmawiając na ten temat i oczywiście Spółka, jak każdy podmiot prowadzący działalność gospodarczą musi kierować się rachunkiem zysków i strat. On nie będzie prowadził działalności charytatywnej, chociaż tak misja społeczna Spółki gazownictwa jest bardzo ważna. Zarówno rachunek zysków i strat, jak i ta misja społeczna, spotkały się w pewnym momencie i efektem tego jest  powrót placówki gazowniczej do  Ostrowca Św. – mówi Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP z PiS.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dodaje, że istotne znaczenie miało także  fakt. że wyprowadzenie pracowników PSG  z Ostrowca Św. do Starachowic pogorszyło bezpieczeństwo mieszkańców powiatu ostrowieckiego.

– Kwestia awarii, które tutaj miały miejsce, a sieć gazownicza do najmłodszych nie należy, pomimo że cały czas się coś pozytywnego dzieje. Wyprowadzenie pracowników pogorszyło bezpieczeństwo, wydłużyło czas dojazdu ekip, które dyżurowały tam w Starachowicach do tych miejsc na terenie powiatu ostrowieckiego,  a jednocześnie także utrudniło dostęp mieszkańcom do tych spraw, którymi Spółka się zajmowała – dodaje poseł Andrzej Kryj.

Przypomina, że pojawił się też problem z miejscem, do którego pracownicy mieliby powrócić.

– Budynki, które znajdowały się przy ulicy Sandomierskiej były stare, wyeksploatowane,  nie stwarzały komfortu dla pracowników. Szukano miejsca, w którym Spółka mogłaby odtworzyć swoją placówke, jednak w  końcu zdecydowano  się wrócić na ulicę Sandomierską. Oczywiście przeprowadzając gruntowny remont – przypomina poseł.

Remont placówki trwał rok i zakończył się w sierpniu tego roku. 

 – Po staraniach Prawa i Sprawiedliwości, a powiem to jasno, po likwidacji tego punktu przez były rząd niechlubnej pamięci Platformy Obywatelskiej i PSL-u, gdy Spółka, mówiąc kolokwialnie była zwijana, po przejęciu władzy przez PiS, Spółka została przeorganizowana na nowo, ma swój charakter regionalny. W każdym większym mieście znajduje się oddział Spółki i w ten sposób udało się odbudować punkt, który będzie uruchomiony w połowie września w Ostrowcu Św. i będzie spełniał wszystkie zadania stawiane przed  instytucją Polskiej Spółki Gazownictwa na tym poziomie. Te informacje, które w niektórych mediach w Ostrowcu Św. są przedstawiane, są po prostu wynikiem nieznajomości funkcjonowania Spółki. Nie ma jakiegokolwiek porównania do tego, co było wcześniej. Spółka jest na nowo zorganizowana i będzie służyła mieszkańcom powiatu ostrowieckiego i Ostrowca Św. Cieszę się z tego powodu, ponieważ wymagało to dużo  zabiegów tak, aby do Ostrowca Św. Polska Spółka Gazownictwa powróciła ku pożytkowi i bezpieczeństwu mieszkańców i klientów jednocześnie Polskiej Spółki Gazownictwa – wyjaśnia Jarosław Rusiecki, Senator RP.     

Jak podkreśla Radosław Jankiewicz, rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa placówka otwarta zostanie 14 września, natomiast działalność rozpocznie dzień później. Zatrudnionych będzie  w niej 9 pracowników. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Radosław Jankiewicz przypomina, że  decyzja o przywróceniu Placówki Gazowniczej została podjęta, aby polepszyć funkcjonowanie Jednostek Terenowych (Gazowni/Placówek Gazowniczych) na obszarze działania Oddziału Zakładu Gazowniczego w Kielcach (obszar woj. świętokrzyskiego).

–  Na swoim terenie placówka jest odpowiedzialna m.in. za działanie Pogotowia Gazowego, obsługę Klientów i osób zainteresowanych przyłączeniem do sieci gazowej (możliwość składania wniosków i zawierania umów w placówce). Aktualnie ze względu na sytuację epidemiczną, Placówki Gazownicze PSG nie prowadzą bezpośredniej obsługi klienta, ale udostępniają skrzynki podawcze, w których można pozostawić dokumenty do rozpatrzenia – podsumowuje Radosław Jankiewicz.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Ćmielów: Zamówił pizzę i za nią nie zapłacił, potem okradł sklep spożywczo-przemysłowy! Został aresztowany na 3 miesiące!

FAKTY

Koronawirus: 1136 nowych przypadków zakażenia w Polsce, 36 z nich na terenie województwa świętokrzyskiego!

FAKTY

Przemysław Długosz: Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt to zamach na polskie rolnictwo! Akcja ulotkowo-informacyjna na targowisku miejskim!

FAKTY

Konsultant ds. medycyny rodzinnej: problem z kierowaniem osób z kwarantanny na testy!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this